acem2019delhi.com

Modernleşme ve HukukTürkiye'de Ceza Adalet Sistemi ve Denetimli Serbestlik

Responsive image
Hukuk, suç ve ceza alanına olan ilgim, Türkiye’de ilk defa 2005 yılında uygulanmaya başlayan Probasyon (Denetimli Serbestlik) Sistemi içerisinde Sosyolog ünvanıyla çalışmaya başlamamdan itibaren yeni bir boyut kazandı. Türkiye’de bu sistemin pratikte ilk uygulayıcıları arasında olmam ve sistemin geliştirilmesi aşamalarında bazı roller üstlenmem, sistemin Türkiye’ye uygunluğu ve pratikte uygulanması ile ilgili problemlere daha yakından şahit olmamı sağladı. Avrupa’daki örnekleri incelenerek Türkiye şartlarına uyarlanmış bu yeni kurumsal yapı, fazlasıyla idealize edilerek uygulanmaya başlandığı için, her yönüyle yeniden üretilmeye ve tümüyle yenilenmeye ihtiyaç duymaktaydı. Teorik anlamda sistem için üretilmiş çeşitli uygulamalar, pratik aşamasında birçok aksaklıkla karşılaşmaktaydı. Sistemle ilgili bende ilk beliren sorunsallarla birlikte, sistemi Türkiye için yeniden üretme ve daha uygun hale getirme fikri, kurumda çalıştığım dört yıldan fazla bir süre devam etti. Bu çalışmanın konusunu belirleyen Probasyon sistemi, böyle bir sürecin eseri olarak ortaya çıkmıştır. Türkiye’de ceza adalet alanını, sosyolojik bakış açısı ile ele almayı amaçlayan bu çalışma, bu alanda büyük oranda eksikliği duyulan tartışmalara katkı sunmayı amaçlamaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-15
DOSYA BOYUTU:
10,46
ISBN:
6055669591
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Metin Türkmen
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Modernleşme ve HukukTürkiye'de Ceza Adalet Sistemi ve Denetimli Serbestlik PDF

Modernleşme ve HukukTürkiye'de Ceza Adalet Sistemi ve Denetimli Serbestlik harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Metin Türkmen. Okuyabilirsin Modernleşme ve HukukTürkiye'de Ceza Adalet Sistemi ve Denetimli Serbestlik sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


.... Arıyor... Unknown. Denetimli serbestliğin türk ceza adalet sistemindeki tarihsel gelişim süreci ... Modernleşme ve Hukuk; Türkiye'de Ceza Adalet Sistemi ve... ... . ** Dr., Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi. Anahtar sözcükler: Denetimli Serbestlik, Ceza Sosyolojisi, Ceza Adaleti, Ceza Adalet Politikaları. serbestlik sistemine de hukuk aracılığıyla modernleşme şeklinde bakmak mümkündür. Türkiye -- Hukuk reformları -- Ceza hukuku. Türkiye -- Ceza hukuku -- Denetimli serbestlik. İneg ... Modernleşme ve Hukuk ( Türkiye'de Ceza Adalet Sistemi ve...) ... . Türkiye -- Hukuk reformları -- Ceza hukuku. Türkiye -- Ceza hukuku -- Denetimli serbestlik. İnegöl Adalet Sarayı Zemin Kat İnegöl/BURSA. Telefon: 0 (224) 711 71 90. Denetimli serbestlik,ceza yargılamasının parçası ve bir ceza infaz yöntemidir. Türkiye'de ceza adalet alanını, sosyolojik bakış açısı ile ele almayı amaçlayan bu çalışma, bu alanda büyük oranda eksikliği duyulan tartışmalara katkı sunmayı amaçlamaktadır. A.T.ve B.B. Türkiye'de hakkında denetimli serbestlik uygulanan yüzbinlerce kişiden sadece ikisi. Eylül 2018 istatistiklerine göre Türkiye'de 614 bin 951 kişi hakkında denetimli serbestlik uygulanıyor. Denetimli serbestliğin türk ceza adalet sistemindeki tarihsel gelişim süreci. ** Dr., Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi. DOĞU KİTABEVİ tarafından yayınlanan Modernleşme ve Hukuk Türkiye'de Ceza Adalet Sistemi Diğer kategorisinde kendisine yer bulan Modernleşme ve Hukuk Türkiye'de Ceza Adalet Sistemi... ...ilk defa 2005 yılında uygulanmaya başlayan Probasyon (Denetimli Serbestlik) Sist...