acem2019delhi.com

Selahaddin

Responsive image
Bu, tarihi bir roman değildir. Tarihi romanda yazar, bir tarih olayını hayal gücüyle zenginleştirerek verir. Gerçeğin üzerine ağır bir hayal yükü yükler. Bu eserde, hayale çok az yer vardır.Bu, bir biyografik romandır. Amaç, sanatsal (estetik) bir üretim yapmak değil, Selahaddin-i Eyyübi'yi tanıtmaktır. Bunun için, bu eserde sözü süslemek ve gerçekleri dallandırmak yoktur.Anlatılanlar, Selahaddin-i eyyübi ile ilgili karşılaştırılmış, süzülmüş tarihi bilgilerden oluşmaktadır. Eserdeki her bilginin kaynağı vardır. Bazı olayları diyolaglaştırma dışında bu bilgilerle oynanmamış, ancak bilgiler bir kurgu içinde yeni bir dille verilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2011-09-26
DOSYA BOYUTU:
11,17
ISBN:
6054024735
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdulkadir Turan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Selahaddin PDF

Selahaddin harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdulkadir Turan. Okuyabilirsin Selahaddin sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...doğmuştur. Selahaddin Eyyubi, aynı zamanda cesur bir komutandı ... SELAHADDİN EYYUBİ VE HAÇLILAR | İlim ve Medeniyet ... . En büyük silahı imanıydı. Selahaddin Eyyubi'nin Tarihteki Önemi. Selahaddin Eyyubi, 25 yıl boyunca, Mısır ve Suriye sultanlığı yapmıştır. Tanınmış bir ailenin çocuğu olan Selahaddin Eyyubi 1138 yılında Tikrit'te doğdu. Yani Selahaddin Eyyubi'nin soyu ve ailesi, önce kürtleşen, sonra da türkleşen Yemen Araplarına dayanır. Eyyubi hanedanlığının kurucusu olarak tarihte yerini alan Se ... SELÂHADDÎN-i EYYÛBÎ - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Eyyubi hanedanlığının kurucusu olarak tarihte yerini alan Selahaddin Eyyubi, en büyük devlet adamlarından biridir. 1.3 Selahaddin Eyyubi Nasıl Bir Kişiliğe Sahiptir? Kudüs Fatihi Selahaddin-i Eyyubî, Diyarbekir'in de hükümdarlarındandır. Çocukluk dönemi Musul ve Şam'da geçen Selahaddin-i Eyyubi, ağırlıkla sufi eğitim aldı ama sanatla ve ilimle de uğraştı. Selâhaddîn'i de yanına verdi. Fâtımîler, bu durum karşısında haçlılardan yardım istediler. Otuz bin kişilik müttefik ordusu karşısında, Selâhaddîn-i Eyyûbî'nin askeri iki bin civarında idi. Selahaddin Eyyubi 1138'de doğdu. 1169'da amcasının yerine Mısır veziri oldu. Selahaddin tanınmış bir ailede dünyaya geldi. Doğduğu gece, babası Necmeddin Eyyub ailesini de alara...