acem2019delhi.com

FarabiPlaton Kanunlarının Özü

Responsive image
Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Fakat klasik kaynaklarda Kanunların muhtevası ile ilgili olarak nakil ve ifade edilen bilgiler oldukça sınırlıdır. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Fârâbî'dir. Fârâbî, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş, onların mevzularını belirtmiş, hangi hedefe yöneldiklerini, neyi ortaya koymak istediklerini açıklamıştır. Bunlar arasında en kapsamlı olanı Kanunlar hakkında kaleme aldığı ve Telhîsü'n-Nevâmis ismini verdiği eserdir. Fârâbî bu eserde hem Kanunları özetlemiş hem de kendisinin Platon'u nasıl anladığını ifade etmiştir. Ülkemizin önde gelen İslâm Felsefecilerinden Prof. Dr. Fahrettin Olguner tarafından yayına hazırlanan elinizdeki kitap, Fârâbî'nin Kanunlar hakkında kaleme aldığı bu eserin Arapça metnini ve Türkçeye tercümesini içermektedir. Ayrıca eserde ek olarak Arapça orijinali ve Türkçeye tercümesi ile yer alan ve Felsefe Tarihi açısından büyük önem taşıyan Filozof Platon'dan Porphurios'a Mektup adlı bir metin de ilk kez okuyucu ile buluşmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-15
DOSYA BOYUTU:
11,39
ISBN:
6058327856
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Fahrettin Olguner
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

FarabiPlaton Kanunlarının Özü PDF

FarabiPlaton Kanunlarının Özü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Fahrettin Olguner. Okuyabilirsin FarabiPlaton Kanunlarının Özü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... nasıl anladığını ifade etmiştir. 8 ... Farabi-Platon Kanunlarının Özü | Kitap.net ... .16 €. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Fârâbî'dir. Fârâbî, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş... 15.30 TL. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Fârâbî'dir. Fârâbî, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş... Farabi - Platon Kanunlarının Özü. ... Farabi - Platon Kanunlarının Özü Sözleri ve Alıntıları ... ... Farabi - Platon Kanunlarının Özü. Size haber verelim. ACIKLAMA Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslam dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. 16.20 TL. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Farabi'dir. Farabi, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş... Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslam dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Farabi bu eserde hem Kanunları özetlemiş hem de kendisinin Platon'u nasıl anladığını ifade etmiştir. 14.76 TL. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Farabi'dir. Farabi, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş... Fahrettin Olguner. Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Fakat klasik kaynaklarda Kanunların muhtevası ile ilgili olarak nakil ve ifade edilen... Bunlar arasında en kapsamlı olanı Kanunlar hakkında kaleme aldığı ve Telhîsü'n-Nevâmis ismini verdiği eserdir. Farabi Platon Kanunlarının Özü. Ürün Adı Hatalı. Platon'a ait eserler arasında Kanunlar İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Fârâbî bu eserde hem Kanunları özetlemiş hem de kendisinin Platon'u nasıl anladığını ifade etmiştir. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Fârâbî'dir. Fârâbî, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş, onların mevzularını belirtmiş... 16.56 TL. Farabi - Platon Kanunlarının Özü-Aktif Düşünce Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Farabi - Platon Kanunlarının Özü/Fahrettin en uygun fiyatı GittiGidiyor'da! Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslam dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. 15.30 TL. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Farabi'dir. Farabi, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş... Fahrettin Olguner. Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Fakat klasik kaynaklarda Kanunların muhtevası ile ilgili olarak nakil ve ifade edilen... F...