acem2019delhi.com

Tarihte Bıraktığı İzlerle Hazar Devleti

Responsive image
"Hazarlar, VII. ve IX. yüzyıllar arasında dünyanın en güçlü devletlerinden biri olmuştur." Dünyanın en zor coğrafyalarından birinde, Araplar ve Bizans Devleti gibi dönemin en güçlü iki devleti ile denk güçte, çağının ilerisinde uygulamalarıyla neredeyse her dinden ve birçok farklı dilden insanın kendi dini hukukuna tabi olarak barış içinde bir arada yaşadığı, Göktürklerin devamı, ilk ve tek Musevi Türk devleti: Hazarlar.Üç yüzyıldan fazla süre varlığını koruyan, İranlılarla, Ermenilerle, Gürcülerle, Ruslarla, Bizanslılarla, Bulgarlarla ve belki de en önemlisi Araplarla mücadelelerinde tarihin akışına etki eden büyük bir Türk devleti.Tanınmaları Museviliği kabul etmeleriyle sınırlı kalan ve oldukça ihmal edilen ancak hukuku, masraflarını zenginlerin karşıladığı ordusu, uyguladığı veraset sistemi ve “ikili yönetimi” ile devrim niteliğinde uygulamalara imza atan ilerici, zamanın çok ötesinde bir devlet.Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çalışmalara ilham olmak gayesini taşıyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-08
DOSYA BOYUTU:
7,77
ISBN:
6052290125
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Turgut Demirtaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tarihte Bıraktığı İzlerle Hazar Devleti PDF

Tarihte Bıraktığı İzlerle Hazar Devleti harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Turgut Demirtaş. Okuyabilirsin Tarihte Bıraktığı İzlerle Hazar Devleti sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...mak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çalışmalara ilham olmak ... Tarihte Bıraktığı İzlerle - Hazar Devleti - Turgut... | KitapElimde.com ... . 20 TL. TARİHİN İLK VE TEK MUSEVİ TÜRK DEVLETİ: HAZARLAR... "Hazarlar, VII. ve IX. yüzyıllar arasında dünyanın en güçlü devletlerinden biri olmuştur.". 14 TL. Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çalışmalara ilham olmak. Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ile ... Tarihte Bıraktığı İzlerle Hazar Devleti | bkmkitap.com ... . Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çalışmalara ilham olmak. 16 TL. Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çalışmalara ilham olmak. "Hazarlar, VII. ve IX. yüzyıllar arasında dünyanın en güçlü devletlerinden biri olmuştur." tabi olarak barış içinde bir arada yaşadığı, Göktürklerin devamı, ilk ve tek Musevi Türk devleti: Hazarlar. 15 TL. Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çalışmalara ilham olmak. "Hazarlar, VII. ve IX. yüzyıllar arasında dünyanın en güçlü devletlerinden biri olmuştur.". Dünyanın en zor coğrafyalarından birinde, Araplar ve Bizans Devleti gibi dönemin en güçlü iki devleti ile denk güçte... Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çalışmalara ilham olmak. Turgut Demirtaş'ın "Hazar Devleti" adlı bu kitabı; Doğu Avrupa Türk tarihine katkı sağlamak, ileri sürdüğü tezlerle yeni tartışmalara öncülük etmek ve sonraki çal...