acem2019delhi.com

Herodot'la Yolculuklar

Responsive image
Herodot çözümsüz bir ikileme dolanıp kalmıştır: Bir yandan yaşamını tarihsel gerçeği koruma, “insanoğlunun yaptıkları zamanla unutulmasın” çabasına adar, diğer yandan araştırmalarında ana kaynak gerçek tarih değil, ama başkaları tarafından anlatılmış olan, yani anlatıcılarına sanki öyleymiş gibi gelmiş olan, demek ki seçicilikle hatırlanan ve belli bir niyetle sunulan tarihtir. Tek kelimeyle: Bu, nesnel tarih değil, ama konuştuğu kişilerin olmasını istedikleri gibi bir tarihtir. Ve çelişkiden çıkış yoktur. Onu azaltmaya ya da hafifletmeye çalışabiliriz, ama mükemmeline hiç erişemeyeceğiz. Bu öznel faktör, onun oradaki deforme edici varlığı, silinmez olarak kalacak. Herodot da bunun bilincindedir ve o yüzden “böyle diyorlar”, “bunu söylüyorlar”, “bunu farklı farklı anlatıyorlar” diyerek sürekli uyarır. Bu yüzden, ideal anlamda işimiz asla gerçek tarihle değil ama hep anlatılmış, sunulmuş, birinin “öyle olmuştur diye” düşündüğü, öyle olmuş olduğuna inandığı tarihledir. Bu gerçek belki de Herodot’un en büyük keşfidir. Ve Kapuściński son kitabı Herodot’la Yolculuklar’da okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder.
YAYIN TARİHİ:
2015-02-20
DOSYA BOYUTU:
7,11
ISBN:
6054630288
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ryszard Kapuscinski
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Herodot'la Yolculuklar PDF

Herodot'la Yolculuklar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ryszard Kapuscinski. Okuyabilirsin Herodot'la Yolculuklar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...mıştır. Herodot'la Yolculuklar Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Herodot'la Yolculuklar kitabını inceleyeceği ... Pandora - Herodot'la Yolculuklar - Ryszard Kapuscinski - Kitap... ... ... 28 TL. Bu gerçek belki de Herodot'un en büyük keşfidir. Ve Kapuściński son kitabı Herodot'la Yolculuklar'da okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder. Herodot da bunun bilincindedir ve o yüzden böyle diyorlar, bunu söylüyorlar, bunu farklı farklı... Boyutlar ve boyutlar:19,5 x 2 x 12,5 cm Tarafından gönderildi Herodot'la Yolculuklar:1 Ocak 2015 Bu gerçek belki de Herodot' ... Herodot'la Yolculuklar PDF İndir 🤴 Bedava Kitap İndir (.Live) ... ... Boyutlar ve boyutlar:19,5 x 2 x 12,5 cm Tarafından gönderildi Herodot'la Yolculuklar:1 Ocak 2015 Bu gerçek belki de Herodot'un en büyük keşfidir. Ve Kapuściński son kitabı Heredot'la Yolculuklar'la okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder. 23.80 TL. Bu gerçek belki de Herodot'un en büyük keşfidir. Ve Kapu?ci?ski son kitabı Herodot'la Yolculuklar'da okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder. 21...