acem2019delhi.com

OrkestrasyonÇalgılama ve Orkestralama Sanatı

Responsive image
Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı sadece orkestrasyon teknik ve estetiğini değil, aynı zamanda bir partisyonu nasıl değerlendirip ondan nasıl zevk alınacağını öğrettiği için de akademisyenlere, profesyonel müzisyenlere ve müzikseverlere yardımcı olacak teorik ve pratik bir rehber kitabıdır. Geçmişin ve günümüzün orkestra aletlerini bütün ayrıntılarıyla anlatan bu çalışma, orkestrasyon konusunu geleneksel ve modern tekniklerle eksiksiz bir şekilde ele alır. Öğrenciler tarafından tekrar orkestralanması amacıyla, tanınmış eserlerden hazırlanan 50 adet partiçel (yoğunlaştırılmış partisyon) egzersizlerinin yanı sıra örneğin yaylı çalgılar için çoksesli basışlar, doğuşkanlar, trombon glissandoları gibi karmaşık konular, uygulamalı örneklerle ve ilk defa bu kitapta açıklanan tekniklerle öğretilir. Elli adet partisyon ve yedi adet 20. yüzyıl bestesi alıntısının sistematik analizinde pek çok çalgılama ve orkestralama teknikleri anlatılmıştır. Kitabın sonunda ise, gereğinde çabuk başvuru yapılabilmesi için listeler hazırlanmış ve bu listelerde sıklıkla kullanılan çalgıların ses alanları, çalgı adlarının ve kullanılan müzik terminolojisinin Türkçe, İtalyanca, Almanca, İngilizce ve Fransızca karşılıkları verilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2019-04-12
DOSYA BOYUTU:
3,88
ISBN:
9750831102
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ertuğrul Sevsay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

OrkestrasyonÇalgılama ve Orkestralama Sanatı PDF

OrkestrasyonÇalgılama ve Orkestralama Sanatı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ertuğrul Sevsay. Okuyabilirsin OrkestrasyonÇalgılama ve Orkestralama Sanatı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...r için faydalı olacağı söylenmiştir ... Müptelası Olacaksınız / Orkestrasyon : Çalgılama ve Orkestralama... ... . 731 sayfa. 19x25 cm SEVSAY, ERTUĞRUL Orkestrasyon: Çalgılama ve orkestralama sanatı. İstanbul: Yapı Kredi Yayınları, 2019. xxvi, 705 s. 25x19 cm. Karton kapaklı orijinal hali ile. : Ertuğrul Sevsay. Orkestrasyon Çalgılama ve Orkestralama Sanatı Ertuğrul Sevsay Yapı Kredi Yayınları Kültür | 9789750844638. Diğer kategorisinde yer alan Ertuğrul Sevsay - Orkestrasyon : Çalgılama ve Orkestralama Sanatı kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, ki ... Orkestrasyon : Çalgılama ve Orkestralama Sanatı | bkmkitap.com ... . Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! ...20. yüzyıl bestesi alıntısının sistematik analizinde pek çok çalgılama ve orkestralama teknikleri SEVSAY Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi'nde 25 yıldır orkestrasyon dersleri vermektedir. 68.40 TL. Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı sadece orkestrasyon teknik ve estetiğini değil, aynı zamanda bir partisyonu nasıl değerlendirip ondan nasıl zevk alınacağını öğrettiği... Kitap Tanitimi Orkestrasyon Calgilama ve Orkestralama Sanati sadece orkestrasyon teknik ve estetigini degil, ayni zamanda bir partisyonu nasil degerlendirip ondan nasil zevk alinacagini ögrettigi... ...Yapı Kredi Yayınları - Sanat Kitapları-9789750831102-Ertuğrul Sevsay-%15 indirimli-Orkestrasyon - Çalgı. yüzyıl bestesi alıntısının sistematik analizinde pek çok çalgılama ve orkestralama teknikleri... Genel Kavramlar, Kuram ve Tarihçe. Orkestrasyon : Çalgılama ve Orkestralama Sanatı. anlatan bu çalışma, orkestrasyon konusunu geleneksel ve modern tekniklerle eksiksiz bir şekilde ele alır. ...anlatan bu çalışma, orkestrasyon konusunu geleneksel ve modern tekniklerle eksiksiz bir şekilde ele alır. https://www.limankitap.com/urun/orkestrasyon-calgilama-ve-orkestralama-sanati. Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı sadece orkestrasyon teknik ve estetiğini değil, aynı zamanda bir partisyonu nasıl değerlendirip ondan nasıl zevk alınacağını öğrettiği için de... Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı sadece orkestrasyon teknik ve estetiğini değil, aynı zamanda bir partisyonu nasıl değerlendirip ondan nasıl zevk alınacağını öğrettiği için de... ...anlatan bu çalışma, orkestrasyon konusunu geleneksel v...