acem2019delhi.com

Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi

Responsive image
Asırlar boyu İslâm dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkileyen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur. İslâm kültür birikiminin temel unsurlarından birini oluşturan ve inanç, düşünce, ahlâk, sanat ve aksiyon plânında yoğun bir şekilde tesirini hissettiren tasavvuf hareketi, son zamanlarda gerek ülkemizde, gerekse tüm dünyada tekrar ilgi odağı haline gelmeye başlamıştır. Ne var ki, tasavvuf ve tarikat meselesi, eskiden olduğu gibi günümüzde de en çok tartışılan, lehinde ve aleyhinde görüşler serdedilen konulardan biridir. Elinizdeki eser, konu hakkında ilgili veya ilgisiz herkesin bir şeyler söylediği, bu yüzden büyük fikrî kargaşaların yaşandığı, lehte ve aleyhte aşırı temayüllerin belirdiği bir ortamda, meselenin ilmî ve objektif olarak özlü bir şekilde incelenip ortaya konulması amacıyla kaleme alınmıştır. Bu çalışmada, tasavvuf ahlâkını ve sûfîlerin hâl ve makamlarını alâkadar eden mevzularla, tasavvufî ıstılahların izahına, konuyu fazla dağıtmamak ve hacmi genişletmemek düşüncesiyle yer verilmemiştir. Fakat bütün bu konularda kısa ve özlü bilgiler ihtiva eden ve herkesin rahatlıkla okuyup istifade edebileceğini ümit ettiğimiz bir müracaat kitabı özelliği taşımaktadır..
YAYIN TARİHİ:
2019-03-11
DOSYA BOYUTU:
8,27
ISBN:
9756205358
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof.Dr. Osman Türer
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi PDF

Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof.Dr. Osman Türer. Okuyabilirsin Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ünümüzde de en çok tartışılan, lehinde ve aleyhinde görüşler serdedilen konulardan biridir ... Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi ... . Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Asırlar boyu İslam dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkileyen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur. Bu çalışmada, tasavvuf ahlakını ve sûfîlerin hal ve makamlarını alâkadar eden mevzularla, tasavvufî ıstılahların izahına, konuyu fazla dağıtmamak ve hacmi genişletmemek düşüncesiyle yer verilmemiştir. Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi. Yazar : Osman Türer Yayınevi : Ataç Asırlar boyu İslâm dün ... (PDF) Ana Hatlariyla Islam Tasavvufu Tarihi - Academia.edu ... . Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi. Yazar : Osman Türer Yayınevi : Ataç Asırlar boyu İslâm dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkileyen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur. Alış-Veriş Listeme Ekle. Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi. Asırlar boyu İslâm dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkileyen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur. Yayın Tarihi. 2013-09-27. Asırlar boyu İslâm dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkileyen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur. Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi. related results about 15. Osman Türer'nin hazırlayıp Ataç Yayınları tarafından sunulan Ana Hatlarıyla - Tasavvuf Tarihi kitabını ucuz fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz. Bokkmate'te "", Yazar: Osman Türer eserini çevrimiçi oku - Asırlar boyu İslâm dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkiyelen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur. Ana Hatlarıyla Tasavvuf Tarihi. Yayınevi : Ataç Yayınları. Asırlar boyu İslâm dünyasında mevcudiyetini koruyan ve insanları pek çok yönden etkileyen en önemli akımlardan biri de tasavvuftur....