acem2019delhi.com

Zen Kaçıkları

Responsive image
Yaşamın şiiri, varlığın safsatası ve delilerin bilgeliği... Kerouac, Beat Kuşağı’nın kutsal kitapları arasında yer alan Zen Kaçıkları’nda gerçeğin, gerçeklerin peşinde; tayfa toplanmış yine, zihinler hiç olmadığı kadar berrak, keyifler yerinde; insanlığın geçmişi ve geleceği, şimdi ile birlikte tek bir ânın içinde. Dünya keşfedilmeyi bekliyor, tren rayları düşlerin mavi ormanlarına koşuyor ve onlar, coşkunun kucağında dağlara, dostluğa ve dere tepe düz gidilen yollara sığınıyor. San Francisco’nun şiirli şaraplı gecelerinden ıssız mı ıssız zirvelere uzanan, Meksika çılgınlıklarıyla, doğanın duruluğuyla, trenlerde kaçak seyahat ederken yaşanan aydınlanmalarla beslenen bir macera bu ve sevgi başrolde. En arı, en vurucu, en doğal haliyle.Kerouac, Gary Snyder ile dostluğundan ilhamla yazdığı bu kült romanda zihnin sır perdesini aralıyor. Gerçeğin özü Zen’de ya da bir kuş kanadının havada bıraktığı belli belirsiz izde sadece ve yaşam zor olsa bile, görkemli yine de.Unutmayın: Tırmanınca o en yüksek dağın tepesine, tırmanmaya devam etmek gerekmekte.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-18
DOSYA BOYUTU:
5,55
ISBN:
6055903695
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Jack Kerouac
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Zen Kaçıkları PDF

Zen Kaçıkları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Jack Kerouac. Okuyabilirsin Zen Kaçıkları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...im ben. See more of Zen Kaçıkları on Facebook ... Zen Kaçıkları | Nezih ... . Zen Kaçıkları added a new photo to the album Şiir. 19 January 2017 ·. ARABESK. Tanımlama işi bana kalırsa şunları söylerim: Bu Yolda manifestoysa Zen Kaçıkları da Beat Kuşağı'nın teorisidir… Çünkü Yolda bir kuşağın maceralarını anlatırken Zen Kaçıkları aynı kuşağı yaratan... Jack Kerouac. Jack Kerouac yine yollarda Bu sefer kendi içsel yolculuğuna çıkmış "Zen Yolu"na koyulmuş. Soruyor: "Bu sonsuz evrende bulunuşun anlamı ... Zen Kaçıkları - Jack Kerouac ... . Soruyor: "Bu sonsuz evrende bulunuşun anlamı nedir?". Ulu dağların gizeminde arıyor hayatı "Zen Kaçıkları"na özgü hayatı ama Budizme yakın durarak insanlardan kaçmayarak. Zen Kaçıkları (The Dharma Bums = Dharma Serserileri). Jack Kerouac. Satıcı. Sepete Ekle. Zen kaçıkları. [= The Dharma bums]. KEROUAC, JACK. Beat Kuşağı yazarlarının önde gelenlerinden Jack Kerouac'ın, orijinal adı The Dharma Bums (Dharma Serserileri) olan kitabı. Kitap 1956 yılında Kerouac'ın San Francisco'nun beatnik dünyasındaki gerçek... Zen...