acem2019delhi.com

Yıldızlararası Bilimi

Responsive image
İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Yıldızlararası (Irıterstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Filmin bilim danışmam ünlü fizikçi Kip Thorne bu kitapta filmdeki hemen her bir sahnenin bilimsel arka planını açıklıyor. Kip Thorne solucandeliği fikrini bilimkurguya kazandırmasıyla tanınıyor. 1984’te Cari Sagan’a Mesaj romanı için verdiği solucandeliği fikri o günden bu yana bilimkurgunun vazgeçilmez unsuru olmuştur. Gerek diğer bilimkurgu romanlarında ve filmlerinde gerekse Yıldızlararasında ışıktan hızlı seyahat etmek için solucandeliği kullanılmakta. Yıldızlararası filmi baştan sona bilimsel kuramlara dayanmakta. Kip Thorne bilimsel kuramları üçe ayırıyor: Kanıtlanmışlar ve kanıtlanabilecek gibi gözü­kenler ve üçüncü tür bilimsel kuramlar. Diğer bilimsel kuramlarla çelişmeyen, ancak henüz kanıtlanmamış üçüncü tür kuramların en bilinenleri: sicim kuramları, 5 veya 11 boyutlu uzay zamandır. Bu kuramların doğrulanacağına dair bir kanıt yok elimizde. Ancak diğer kuramlarla uyum içinde oldukların­dan dolayı bunlara fantezi veya hayal ürünü olarak bakamayız. Belki ilerde yanlışlanacaklar ve yerlerini başka kuramlara bırakacaklar, ama şu anda bun­ları kullanarak evrene ilişkin bazı olguları açıklamaya çalışmakta bir sakınca yok. Kip Thorne hem filmde hem de kitapta bunu çok iyi yapıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-22
DOSYA BOYUTU:
6,35
ISBN:
6051710181
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kip Thorne
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yıldızlararası Bilimi PDF

Yıldızlararası Bilimi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kip Thorne. Okuyabilirsin Yıldızlararası Bilimi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...bir kitap çıkardı: The Science Of Interstellar (Yıldızlararası'nın Bilimi) ... Yıldızlararası'nın Bilimi - BİLİM OKULU ... . YILDIZLARARASI BİLİMİ. Kip Thorne. Spoiler Uyarısı: Bu kitap Yıldızlararası [Interstellar] filminin olağanüstü sonuna sonuna dair ipuçları içerir. Christopher Nolan'ın Önsözüyle. 59 TL. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Yıldızlararası (Irıterstellar) filmi gerek içeriği gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Kip Thorne. Kitap Tanıtımı. İzleyiciler tarafından çok beğenilen Yıldı ... Yıldızlararası Bilimi Kip Thorne ... . Kip Thorne. Kitap Tanıtımı. İzleyiciler tarafından çok beğenilen Yıldızlararası(Interstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Yıldızlararası Bilimi Pdf İndir. Kitap Özeti. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Yıldızlararası (Irıterstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. 17.64 €. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Yıldızlararası (İrıterstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Filmin bilim danışmam ünlü fizikçi Kip Thorne bu kitapta filmdeki hemen her bir sahnenin bilimsel arka planını açıklıyor. Yıldızlararası filmi baştan sona bilimsel kuramlara dayanmakta. Filmin bilim danışmam ünlü fizikçi Kip Thorne bu kitapta filmdeki hemen her bir sahnenin bilimsel arka planını açıklıyor. Yıldızlararası filmi baştan sona bilimsel kuramlara dayanmakta. Yıldızlararası Bilimi Alfa Yayınları. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Yıldızlararası (Irıterstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Filmin bilim danışmam ünlü fizikçi Kip Thorne bu kitapta filmdeki hemen her bir sahnenin bilimsel arka planını açıklıyor. Yıldızlararası filmi baştan sona bilimsel kuramlara dayanmakta. Akademik hayatı boyunca 150'den fazla makale yayınlamış, ve Yıldızlararası'nın Bilimi kitaplarını yazmıştır. Tavsiye yazı. Bilimin Yıldızlararası Hali : Bölüm 1. Kaynakça. Uzayzaman bükülmesinden, görelilik kuramlarına, kurguyla bilimin görkemli buluşması. http://www.garajimdakiejder.com/2015/01/yildizlararasi-interstellar-ne-kadari.html. Ve Yıldızlararası fi...