acem2019delhi.com

Plevne Müdafaası

Responsive image
Plevne savunması, 1877-1878 Osmanlı- Rus Savaşı’nda gerçekleşen, “hasta adam” Osmanlı Devleti’nin dönemin büyük gücü Rusya’ya karşı yaptığı stratejik savunma ve destansı mücadele ile Türk tarihine damgasını vurmuş, tüm dünyanın saygısını kazanmış bir muharebeler zinciridir.Her biri ayrı birer kahramanlık örneği olan dört muharebe; destek sözlerinin yerine getirilmemesi, ihanetler, iç çekişmeler, askerlerin moral bozukluğu, Rus teçhizatının kuvvetli oluşu vesair sebeplerle kaybedilmiş, en nihayet Plevne “düşmüştür.”Geriye kahramanca şehid olan Osmanlı askerlerinin yiğitliği, İstanbul önlerine kadar gelen Rus ordusu ve tüm dünyanın savaş taktiklerine hayran kaldığı Gazi Osman Paşa’nın dehası kalmıştır.Türk ve dünya tarihinin en önemli savunma savaşları arasında sayılan Plevne Savaşları her bireyin okuması, örnek alması ve yaşatması gereken şanlı bir geçmişi içeriyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-08
DOSYA BOYUTU:
12,60
ISBN:
9752487130
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hüseyin Ünal
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Plevne Müdafaası PDF

Plevne Müdafaası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hüseyin Ünal. Okuyabilirsin Plevne Müdafaası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...0 civarında olmuştur. Osmanlı Devleti ve Çarlık Rusya arasında 1877-1878 senesinde gerçekleşen 93 Harbinde Plevne kasabasında Gazi Osman Paşa ve silah arkadaşlarının büyük Rus ... Plevne Müdafaası ... ... 1877-1878 Osmanlı-Rus harbinde Gâzi Osman Paşa'nın Ruslara karşı Plevne'de yaptığı savunma. 303. 4) Plevne Müdâfaası (F.W. Von Herbert, İstanbul-1954). 5) Mir'ât-ı Hakikat; sh. Miralay Talat, Plevne Müdâfaası, İstanbul, ts., tür.yer. Enver Behnan Şapolyo, Türk-Rus Savaşları Tarihi, Gazi Osman Paşa ve Plevne Müdafaası, İstanbul 1959, s. 95; A. V. Boldur, "Plevna", TD, sy. Osman Paşa, cebri yürüyü ... Plevne Müdafaası (1877) | Gazi Osman Paşa - YouTube ... ., tür.yer. Enver Behnan Şapolyo, Türk-Rus Savaşları Tarihi, Gazi Osman Paşa ve Plevne Müdafaası, İstanbul 1959, s. 95; A. V. Boldur, "Plevna", TD, sy. Osman Paşa, cebri yürüyüşle Rahova üzerinden Plevne'ye geldi. Bu sırada Osmanlı müdafaası merkezde bütün saldırıları kırmış, Rusları çekilm...