acem2019delhi.com

Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak)

Responsive image
5 Nisan 1915 sabahı Avustralya ve Yeni Zelanda birliklerinden oluşan Anzak Kolordusu, Gelibolu Yarımadası’ndaki Arıburnu bölgesinin engebeli, sarp arazisindeki küçük bir koya çıkarma yaparak komutanlarının hedef gösterdiği tepeleri ele geçirmek için var güçleriyle savaşmıştır. Ancak Anzaklar, karşılarında yurdunu istilaya gelen düşmanı püskürtmeye kararlı Türk askerini bulmuştur. Özellikle çıkarmanın yapıldığı ilk iki gün, her iki tarafın da modern savaşın gereklilikleri yanında kişisel kahramanlık örneklerini bolca sergilediği kanlı çarpışmalar yaşanmıştır. Anzaklar, fedakâr mücadeleleriyle, başta kendilerini karşılayan komutanlardan Mustafa Kemal olmak üzere Türklerin saygısını kazanmış ve bu saygıya hürmeten çıkarma yaptıkları koya, sonradan Anzak Koyu ismi verilmiştir. Elinizdeki kitap, Anzakların Arıburnu’ndaki cehennem gibi ilk iki gününün hikâyesini, onların gözünden anlatmaktadır. Aynı zamanda bir rehber olarak düzenlenmiş kitapta, Arıburnu bölgesinde görülmesi gereken yerlere ilişkin ayrıntılı bilgi de verilmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-14
DOSYA BOYUTU:
5,5
ISBN:
6053324324
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Stephen Chambers
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) PDF

Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Stephen Chambers. Okuyabilirsin Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...8 oz (236ml), 9 oz (250ml) ve 12 oz (354 ml) ebadındaki karton bardakları ile uyumludur ... Arıburnu; Çıkarma - Stephen Chambers... | toptankitap.com ... . 12 oz karton bardak kapağı. emzik kapak. Arıburnu Çıkarma Karton Kapak. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Arıburnu Çıkarma Karton Kapak. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. KARTON KAĞIT BARDAK KAPAKLARI Tedarikcilerimizden temin etmiş olduğumuz Kağıt.Karton bardak kapakları kullanışlı ve ekonomiktir.Karton bardak kapakları sıcak ve ... Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) / Stephen Chambers... - GittiGidiyor ... .Karton bardak kapakları kullanışlı ve ekonomiktir.Karton bardak kapakları sıcak ve. 121.59 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları üçgen yayınları kırmızı beyaz... Stephen Chambers. 5 Nisan 1915 sabahı Avustralya ve Yeni Zelanda birliklerinden oluşan Anzak Kolordusu, Gelibolu Yarımadası'ndaki Arıburnu bölgesinin engebeli... 9786053324324. 737034. Arıburnu Çıkarma Karton Kapak. İş Bankası Kültür Yayınları. 16.85. Other Ariburnu Cikarma Karton Kapak Online Satış. TRENDYOLMİLLA - Trend Kombinler. Aqua Di Polo Saat & Güneş Gözlüğü. Karton tabakları karton kapakla kapatmayı sağlar. Ambalajın üstüne ve kapağına baskı yapılabilir olması ürün ambalajında görselliği ön plana çıkarır. Stephen Chambers imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ula...