acem2019delhi.com

Batı'da Ölümün Tarihi

Responsive image
Philippe Ariès’in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan bu kısa ve yoğun kitabı, tarihe, insan bilimlerine, kültüre merakı olan, dünü öğrenip bugünü anlamaya çalışan herkesin zevkle, keyifle okuyacağı, elinden düşüremeyeceği bir eser.Ariès’in, genellemelerle ayrıntılı özel vakalar arasında gidip gelerek, niceliksel ile nitelikseli bir arada ele alarak, edebiyat ve sanat eserleriyle günlük hayatın maddi izlerini bir araya getirerek kurguladığı eseri, yaklaşık 1500 yıllık bir süreci ele almak, bunu “Batı” adı verilen ve tam olarak sınırlarının nasıl çizileceği belli olmayan bir kategori içinde değerlendirmek ve ölüm kadar çetrefilli bir kavramın algılanışının zaman içinde değişimini izlemeye kalkışmak gibi son derece güç bir görevin altından ustalıkla kalkıyor. “Bu kitabı okuyan tarih öğrencisi veya meraklısının kazanacakları saymakla bitmez: Ariès’in çalışması, tarihte yöntem, zihniyet tarihi, Avrupa tarihi ve din tarihi konularında ufuk açan, merak uyandıran ve eleştirel düşünceyi tetikleyen, kuyumcu maharetiyle işlenmiş mücevher niteliğinde bir tarihçilik şaheseridir.Dayandığı geniş bilgi dağarcığı, kullandığı malzemeyi yoğurmak için gösterdiği duyarlık, bu denli karmaşık bir meseleyi kolaylıkla aktarabilmesini sağlayan tecrübe ve bütün bu sürecin arkasında daima varlığı hissedilen merak ile deha karışımı, okuyucuda ancak hayranlık uyandırabilir. Herhalde buna bir de en büyük sanat ve kabiliyetin alamet-i farikası olan şeyi eklemek gerekir: Yapılanın kolay olduğu hissini uyandıracak derecede bir akıcılık ve zarafet. Küçük bir kitapta gerçekten çok büyük tarihçilik…”
YAYIN TARİHİ:
2015-04-09
DOSYA BOYUTU:
8,8
ISBN:
6051418704
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Philippe Aries
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Batı'da Ölümün Tarihi PDF

Batı'da Ölümün Tarihi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Philippe Aries. Okuyabilirsin Batı'da Ölümün Tarihi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... ve daha fazlası. Baskı Bilgileri. 265 sayfa 2015 tarihinde, Everest Yayınları tarafından yayınlandı ... Batı'da Ölümün Tarihi | Kitapjo.com ... . Kitap Adı : Batı'da Ölümün Tarihi Yazar : Philippe Aries Çevirmen : Işın Gürbüz Yayınevi : Everest Yayınları Tür : Tarih Fiyat : 18 TL. Philippe Ariès'in klasikleşmiş... Philippe Aries. Philippe Ariès'in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan bu kısa ve yoğun kitabı, tarihe, insan bilimlerine, kültüre merakı olan... Philippe Aries - Batı'da Ölümün Tarihi kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun ... Batı'da Ölümün Tarihi , Philippe Aries - Fiyatı & Satın Al | İdefix ... ... Philippe Aries - Batı'da Ölümün Tarihi kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Philippe Ariès'in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan... Philippe Aries. Philippe Ariès'in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan bu kısa ve yoğun kitabı, tarihe, insan bilimlerine, kültüre merakı olan... "Bu kitabı okuyan tarih öğrencisi veya meraklısının kazanacakları saymakla bitmez: Aries'in çalışması, tarihte yöntem, zihniyet tarihi, Avrupa tarihi ve din tarihi konularında ufuk açan... Batı'da Ölümün Tarihi konusu ile yazarı hakkında bilgi almak ve kitap hakkında yapılan yorumlara göz atmak için hemen tıklayın, indirim fırsatları ile kolayca satın alın. "Bu kitabı okuyan tarih öğrencisi veya meraklısının kazanacakları saymakla bitmez: Aries'in çalışması, tarihte yöntem, zihniyet tarihi, Avrupa tarihi ve din tarihi konularında ufuk açan... Bu kitabı okuyan tarih öğrencisi veya meraklısının kazanacakları saymakla bitmez: Ariès'in çalışması, tarihte yöntem, zihniyet tarihi, Avrupa tarihi ve din tarihi konularında ufuk açan... Bu Ürün Toplam 6 Adet Satılmıştır. Batıda Ölümün Tarihi - Philippe Aries. Everest Yayınları. Philippe Aries. Philippe Ariès'in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan bu kısa ve yoğun kitabı, tarihe, insan bilimlerine, kültüre merakı olan... Batı'da Ölümün Tarihi. Philippe Ariès'in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan bu kısa ve yoğun kitabı, tarihe, insan bilimlerine, kültüre merakı olan... 23 TL. "Bu kitabı okuyan tarih öğrencisi veya meraklısının kazanacakları saymakla bitmez: Aries'in çalışması, tarihte yöntem, zihniyet tarihi, Avrupa tarihi ve din tarihi konularında ufuk açan......