acem2019delhi.com

31 Mart AyaklanmasıYüzyılda Ne Değişti?

Responsive image
'' Türk ulusunun,son derece çetin fakat nispeten kısa bir vuruşmadan sonra bütün Avrupa ulusları gibi istiklal ve şerefiyle yaşamak hakkını,Dünya savaşını kazanmış olan o vakit ki düşmanlarına ve herkese tanıtmış olması,eski müttefiklerinin boyunları bükük bir halde her şeyi kabul etmişken onun imparatorluktan kalma bütün iç ve dış bağlarını dahi üzerinden atması,rejimini,sosyal durumunu,en esaslı kanunlarını değiştirmesi ve yenilemesinin '' ve '' Bugün gördüğümüz taze ruhlu, taze düşünceli,taze ülkülü,her an her alanda yeni yeni hamleler yaparakülkesini güzelleştiren, zenginleştiren,onu her gün daha kuvvetleştiren,herkese daha çok saydırtan ve sevdirten,eskiden en amansız sanılan düşmanlıkları dostluğa çeviren bir ulus halini almasının''arka planında yatan tecrübe,Harekat Ordusu'nun 31 Mart isyanını bastırması,bu olaylardan ders çıkaranların başta Atatürk olmak üzere Milli Mücadele komutanları olmasından kaynaklanmaktadır.İşte bu kitapta bu olayların perde arkası gelişmelerini,siyasi tartışmalarını bulacaksınız.
YAYIN TARİHİ:
2009-11-01
DOSYA BOYUTU:
11,11
ISBN:
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Teoman Alpaslan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

31 Mart AyaklanmasıYüzyılda Ne Değişti? PDF

31 Mart AyaklanmasıYüzyılda Ne Değişti? harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Teoman Alpaslan. Okuyabilirsin 31 Mart AyaklanmasıYüzyılda Ne Değişti? sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ın İstanbul'a girdiği tarihtir. 31 Mart Ayaklanması yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve 31 Mart Ayaklanması kitabına benzeyen kitaplar ... 31 Mart Olayı | Dünya Tarihi ... . (Yüz Yılda Ne Değişti?) Baskı tarihi Teoman Alpaslan. '' Türk ulusunun,son derece çetin fakat nispeten kısa bir vuruşmadan sonra bütün Avrupa ulusları gibi istiklal ve şerefiyle yaşamak hakkını... VIP VIP Üye. 31 Mart Olayı. II. Meşrutiyet'in ilanından (1908) sonra İstanbul'da yönetime karşı girişilen ayaklanma. Rumi tarihle 31 Mart 1325'te (13 Nisan 1909) çıktığı i ... 31 Mart Vakası Nedir? 31 Mart Olayı Nasıl Ortaya Çıktı? | Ders: Tarih ... . VIP VIP Üye. 31 Mart Olayı. II. Meşrutiyet'in ilanından (1908) sonra İstanbul'da yönetime karşı girişilen ayaklanma. Rumi tarihle 31 Mart 1325'te (13 Nisan 1909) çıktığı için bu adla anılmıştır. 2. (bkz: 31 mart vakası). hasan fehmi'nin cenazesi büyük bir kitle gösterisi halini aldı. cenazeden 5 gün sonra , 13 nisan 1909'da (ya da rumi takvime göre 31 mart 1325'de ) ayaklanma cıktı....