acem2019delhi.com

Santa Esperanza

Responsive image
Santa Esperanza Karadeniz’de Gürcistan’a yakın bir yerde, üç adadan oluşan bir ülke. Bu ülkede, ortaçağda yerleşmiş Gürcüler ile ticaretle uğraşan Cenevizliler, daha geç tarihte adaları ele geçirmiş olan Osmanlı torunları Türkler ile 19. yüzyılda, Kırım Savaşından sonra adaların yönetimini ele geçirmiş olan İngilizler yaşıyor. Bir ütopya üzerine kurulmuş olan Santa Esperanza, çok uzun bir geçmişi olan Gürcü edebiyatının son dönemde yazılmış en ilginç romanlarından biri; belki de başta geleni. Bu adalar ülkesinde sayısız olay gelişiyor, ama olaylar belli bir kronolojik sırayla değil, İnti denilen ve Esperanza’ya özgü 36 karttan oluşan oyun kartı üzerinden anlatılıyor. Bundan dolayı kitabı, alışık olduğunuz düzen içinde okuma zorunluğu yok, herhangi bir bölümünden okumaya başlayabilirsiniz; yani kartları (defterleri veya bölümleri) kararak, kendi oyununuzu (okuma düzeninizi) kurmanız mümkün. Bu hayal ülkesinin kapıları herkese açık ve romanı oyun oynar gibi okuyarak adaların dramatik tarihinin, hüzünlü şarkılarının ve efsanelerinin peşinden gidebilirsiniz. Bu okuma düzeniyle kitabı bitirdiğinizde, 1 uzun roman, 4 roman, 9 uzun öykü veya 36 adet kısa öykü okumuş olabilirsiniz.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-15
DOSYA BOYUTU:
5,87
ISBN:
6051717418
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Aka Morçiladze
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Santa Esperanza PDF

Santa Esperanza harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Aka Morçiladze. Okuyabilirsin Santa Esperanza sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...hestral Affair EP ‎(2xFile, MP3, EP, 320) ... Santa Esperanza Aka Morçiladze ... . Santa Esperanza Records, Santa Esperanza Records. Bir ütopya üzerine kurulmuş olan Santa Esperanza, çok uzun bir geçmişi olan Gürcü edebiyatının son dönemde yazılmış en ilginç romanlarından biri; belki de başta geleni. Santa Esperanza, Gürcü yazar Aka Morçiladze'nin romanı. 2004 yılında yayımlanan Santa Esperanza Türkçeye çevrilip 2018'de basılmıştır. Aka Morçiladze. Santa Esperanza Karadeni ... Index of | Santa Esperanza ... . Aka Morçiladze. Santa Esperanza Karadeniz'de Gürcistan'a yakın bir yerde, üç adadan oluşan bir ülke. Download Santa Esperanza records music label songs, singles and albums on MP3. Over one million legal MP3 tracks available at Juno Download....