acem2019delhi.com

Ahmed Feyzi KulNur'un İlk Avukatı

Responsive image
Kahraman Nur şakirtlerinden hakikat âşığı olan Ahmed Feyzi Kul, dağlar gibi muhkem bir iman, çelikten irade, sarsılmayan azim, sönmeyen aşk ve pörsümeyen bir ihlâs abidesiydi.O hiçbir meseleyi dar kalıplar içine hapsetmeyen ciddi bir dava adamıydı. Herkes için her zaman nur neşreden velûd bir kandil gibiydi. Zor zamanlarda, zorda kalmış muzdariplere teselli veren bir şahsiyetti.Üstad Hazretleri'ne sarsılmaz bir iradeyle bağlıydı. Bu kuvvetli irtibatı ömrünün sonuna kadar devam etti. Birinci Cihan Harbi'nde yedek subay olarak vatan müdafaası uğrunda cepheden cepheye koşmuş, çalışmış, çarpışmış ve bir elinden yaralanmıştı. Eli, harpte aldığı yara ile maluldü. Üstad Bediüzzaman bu harp yaralısı ele "Gazi el" tabiriyle iltifatlar ederdi.İşte bu eser, 1898-1972 yılları arasında hayat sürmüş ve fani ömrünü Üstad’a talebe olmakla şereflendirmiş büyük bir adanmışın ibretlik ömrüne sizi de şahit etmek istiyor.
YAYIN TARİHİ:
2011-12-14
DOSYA BOYUTU:
3,93
ISBN:
9752784512
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmed Özer
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ahmed Feyzi KulNur'un İlk Avukatı PDF

Ahmed Feyzi KulNur'un İlk Avukatı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmed Özer. Okuyabilirsin Ahmed Feyzi KulNur'un İlk Avukatı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...larak taltif edilir. Ahmed Feyzi Kul'u ilk görenler köylü kıyafeti içinde sıradan biri sanırlar ... AHMET FEYZİ KUL -"NUR'un Fahri Avukatı " ve de " Köylü Feylesof " ... . Fakat Ahmed Feyzi ağabey, "İyi gidiyorsun devam et" diye anladığını gülerek anlatırdı. 13 Ocak 2020 Pazartesi. Risale-i Nur'un Fahri Avukatı: Ahmed Feyzi Kul. "…Nur avukatı Ahmed Feyzi'nin incir teberrüküne mukabil, benim namıma bir Babam Ahmed Feyzi Kul'un iki evliliği vardır. İlk eşi Hamide Hanım ile 1927 senesinde Ortaklar bucağında evlenir. ...o karanlık günlerde, yaptığı cesur müdafaalarla bizzat Üstad tarafından "Risale-i Nur'un ... 'Risale-i Nur'un Avukatı' Ahmed Feyzi Kul'u Rahmetle Anıyoruz ... . ...o karanlık günlerde, yaptığı cesur müdafaalarla bizzat Üstad tarafından "Risale-i Nur'un Manevî Avukatı" olarak taltif edilir. Ahmed Feyzi Kul'u ilk görenler, köylü kıyafeti içinde sıradan biri sanırlar. Tiedoston nimi: ahmed-feyzi-kul-nurun-ilk-avukati.pdf. Julkaisupäivä: 2014-03-21. Huomio, emme isännöi kirjan Ahmed Feyzi Kul-Nur'un İlk Avukatı pdf-tiedostoja paikassa juholehtonen.tk. ...o karanlık günlerde, yaptığı cesur müdafaalarla bizzat Üstad tarafından Risale-i Nur'un Manevî Avukatı olarak taltif edilir. Ahmed Feyzi Kul'u ilk görenler, köylü kıyafeti içinde sıradan biri sanırlar....