acem2019delhi.com

Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak)

Responsive image
Çanakkale Savaşı, Türkiye dışında genellikle yenilenlerin neden ve nasıl yenildiği üzerinden incelenmiş, yenenlerin neden ve nasıl yendiği pek araştırma konusu yapılmamıştır. Türk araştırmacılarsa ülke tarihinin kırılma noktalarından biri olduğu ve Mustafa Kemal Atatürk dahil Kurtuluş Savaşı’nın önder kadrosunu yetiştirdiği için Çanakkale Savaşı’nın duygusal ağırlığının etkisini her zaman hissetmişlerdir. Hem asker kökenli bir araştırmacı olarak askeri stratejiye hâkim olan, hem de ATASE arşivini kullanan Edward J. Erickson, elinizdeki çalışmasıyla bu eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu’nun yetkinliği ve üstünlüğü olduğunu ortaya koymaktadır. 
YAYIN TARİHİ:
2015-04-14
DOSYA BOYUTU:
3,11
ISBN:
6053324331
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Edward J. Erickson
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) PDF

Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Edward J. Erickson. Okuyabilirsin Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ki çalışmasıyla bu eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı ... Gelibolu; Osmanlı Harekâtı - Edward J. Erickson... | vamoskitap.com ... ... Karton. Kağıt. 2.Hamur. Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 25.93 25.93. Edward J. Erickson. Osmanlılar ve Ermeniler; Bir İsyan ve Karşı Harekâtın Tarihi. https://www.kitapyurdu.com/kitap/gelibolu-osmanli-harekati-karton-kapak/365707.html. Çanakkale Savaşı Tarih 19 Şubat 1915-9 Ocak 1916 Bölge Gelibolu Yarımadası Sonuç Osmanlı Devleti kazandı. 18.15 TL. ...zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş ü ... Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) ... .html. Çanakkale Savaşı Tarih 19 Şubat 1915-9 Ocak 1916 Bölge Gelibolu Yarımadası Sonuç Osmanlı Devleti kazandı. 18.15 TL. ...zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu'nun yetkinliği ve üstünlüğü olduğunu ortaya... Karton. Kağıt. 2.Hamur. Edward J. Erickson. Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 18.15 25.93. 402. Kapak. Karton. Kağıt. 2.Hamur. getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu'nun yetkinliği ve üstünlüğü... Karton. Kağıt. 2.Hamur. 35 50. Edward J. Erickson. Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 18.15 25.93. Karton. ATASE arşivini kullanan Edward J. Erickson, elinizdeki çalışmasıyla bu eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 16.85 25.93....