acem2019delhi.com

İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926)

Responsive image
“Pazarola Hasan Bey’in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir işarettir. Her ‘Pazarola ...cibaşı’ selamı, İstanbul’un tüm bereket dilencileri için, geleceği garantiye almaktır. Ancak, Pazarola Hasan Bey’in kendisine yapılan bütün çağrılara cevap verip vermeyeceği pek belli olmazdı.Kendisinden ‘Pazarola ...cibaşı’ iltifatı almak isteyen ve böylece gündelik kârından emin olmak isteyen esnaf etrafına üşüşür, ‘Hasan Bey, gel bir kahvemizi iç’ diyerek onu dükkanlarına çağırır, ancak Hasan Bey’in bu çağrılardan hangisine cevap vereceği ve hangi davete icabet edeceği de pek belli olmazdı.İçinden geldiği gibi sokaklarda dolanır, birden sevindirmek istediği birisine yaklaşır, önce meşhur ‘Pazarola ....cibaşı’ iltifatını yapar, sonra da o kişiye işiyle ilgili çeşitli şakacı sorular sorardı. Belki de itibarının zedeleneceği ve belki de karşısındakini rahatsız edeceği düşüncesiyle çok konuşmaz, çok oturmaz, her gittiği yerde birkaç dakikadan fazla kalmazdı. Tahsili hakkında kimsenin bir şey bilmediği Pazarola Hasan Bey, bazen değme okumuşlar gibi sözler söyler, hikmetler savururdu. Bazen de hiçbir münasebeti olmayan sözler sarf ederdi.Kendisine ısmarlanan kahveleri geri çevirdiği görülmezdi, sarılıp eline tutuşturulan sigaraları keyifle tüttürür, sonra da geldiği gibi, ansızın ortadan kayboluverirdi...”
YAYIN TARİHİ:
2015-04-09
DOSYA BOYUTU:
12,51
ISBN:
6055283667
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yavuz Selim Karakışla
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) PDF

İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yavuz Selim Karakışla. Okuyabilirsin İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...öneririz. İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) ... İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) - Yavuz Selim... ... . Yavuz Selim Karakışla / Akıl Fikir Yayınları. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücügü, evde kalmis kizlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir isarettir. Her 'Pazarola ...cibasi' selami, Istanbul'un tüm bereket dilencileri için... Her 'Pazarola ...cibaşı` selamı, İstanbul`un tüm bereket dilencileri için, geleceği garantiye almaktır. Ancak, Pazarola Hasan Bey`in kendisine yapılan bütün çağ ... İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) - Yavuz Selim... ... . Ancak, Pazarola Hasan Bey`in kendisine yapılan bütün çağrılara cevap verip vermeyeceği pek belli... Alış-Veriş Listeme Ekle. İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926). "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü evde kalmış kızlar nezdinde müstakbel bir koca için bir alâmet bir işarettir. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alamet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... 15.28 TL. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir işarettir. Her 'Pazarola …cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... ...Tezler Siyasi Kurgu Terör-Mafya Uluslararası Siyaset Sosyoloji Bilim Diğer Din Sosyolojisi Genel İnceleme-Araştırma Kentleşme Sosyologlar Sosyoloji Yazıları Spor Basketbol Beyin Sporları Biyografi... 16.94 TL. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alamet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... Alış-Veriş Listeme Ekle. İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926). "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü evde kalmış kızlar nezdinde müstakbel bir koca için bir alâmet bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibasi' selami, Istanbul'un tüm bereket d. "Pazarola Hasan...