acem2019delhi.com

Peygamberimizin Hayatı

Responsive image
Ülkemizde son dönemlerde Hz. Peygamber’in hayatına (Siyer) olan ilginin arttığı görülmektedir. Ancak bu ilginin hızlı artışına rağmen içerik ve kalite artışı maalesef son derece yavaş devam etmekte, günümüz insanına ihtiyaç duyduğu dil, içerik ve üslupta yeni yayınlar verilememektedir. İşte bu ihtiyacı bir nebze de olsa gidermek için daha öncesinde ilkokul seviyesindeki çocuklarımız için hazırladığımız serinin bir devamı olarak ortaokuldaki öğrencilerimize uygun Siyer kitapları hazırladık. Öncekinde olduğu gibi, hem içerik hem de dil ve anlatım açısından son derece titiz davrandığımızı ifade etmeliyiz.Peygamberimizin Hayatı, Arkadaşları, Ahlakı ve Siyer Sözlüğü olmak üzere toplam dört kitaptan oluşan serideki temel amacımız, ortaokul seviyesindeki öğrencilerimizin Hz. Peygamber’in hayatına, arkadaşlarına, ahlakına dair temel bilgi seviyesini oluşturmak, yine Peygamberimizin hayatına dair karşılaştıkları veya bilmek istedikleri temel kavram, deyim ve tanımlara ulaşmalarını sağlamaktır.Günümüzde bilgiye hızlı erişim, zamanı doğru kullanmak bir bakıma eğitimin olmazsa olmazı konumundadır. Bu yüzden de bütün kitaplarda tartışmalı konulara, farklı görüşlere temas edilmemiş ortaokul seviyesindeki bir öğrencinin eğitim kazanımlarına uygun bir anlatımla asgari düzeyde bir bilgi zemini oluşturması amaçlanmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-20
DOSYA BOYUTU:
11,61
ISBN:
9755484990
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Mahmut Kelpetin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Peygamberimizin Hayatı PDF

Peygamberimizin Hayatı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Mahmut Kelpetin. Okuyabilirsin Peygamberimizin Hayatı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...aa) Hayatının Son Demleri. Peygamber Efendimizin (saa) Şefkati ... Hz. Muhammed (S.a.v.) Peygamberimizin Hayatı - Kutsal Din İslam ... . Peygamber Efendimizin Hayatı. Resulullah (s.a.a), Fil yılı, Rabiulevvel ayının on yedisinde (M.570′de) Cuma... Muhammed (s.a.s) Hayatı, Peygamberimizin kısaca hayatının özeti. Peygamberimizin Hayatı. -Peygamberimiz 571 yılında rebiülevvel ayının 12. gecesinde Mekke'de doğmuştur. Peygamberimizin Hayatı. Sevgili Peygamberimiz 20 Nisan 571 Pazartesi günü Mekke'de doğdu. Ebu Talib, Peygamber Efendimizin babasıyla hem baba hem de ann ... Peygamber Efendimizin Hz. Muhammed'in Kısaca Hayatı... ... . Ebu Talib, Peygamber Efendimizin babasıyla hem baba hem de anne gibi kardeşti. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (S.a.v.) kısaca hayatı nasıldı, yaşamının özeti, doğumu, peygamber oluşu ve ölümü ne zaman, kaç yılında... Hz. İsmail Peygamber, Zemzemin Bulunuşu, Kurban Kıssası, Kâbe'nin Yeniden İnşası, Hecerül İlk İnsan, İlk Peygamber Hz. Adem | Peygamberlerin Hayatı - Продолжительность: 13:00 Alim Çocuk... Hz. Muhammed (s.a.s.) 'in hayâtı (571-632): a) Peygamberliğinden Önceki Hayâtı (571-610) Peygamber (s.a.s.) Efendimizin soyu, çok temiz ve çok şerefli bir neseb zinciridir. Peygamberimiz (s.a.v.) dünyaya geldiği sırada Kâbe civarında olan dedesi Abdülmuttalip'e müjde verildi. Hatice'yle evlendi. Kurulan bu kutlu yuvada mesut bir hayat başladı. Peygamber efendimizin hayatının özeti. Babası: Abdullah, Kureyş Kebilesinden, Haşimoğulları Soyundan. Peygamberimizin doğduğu gece meydana gelen olaylar. 1. Kâbe içindeki putlar yıkıldı....