acem2019delhi.com

Aşıkpaşaoğlu Tarihi

Responsive image
Âşıkpaşaoğlu Tarihi’ni hazırlayan Hüseyin Nihal Atsız’ın ifadesiyle, “dil ve üslûp bakımından Dede Korkut Kitabı’nı aratmayan” bu metin; Osmanlı Hanedanı’nın Fatih Sultan Mehmed Han’a kadarki yedi hükümdarının dönemini kapsıyor. Bunun dışında, Âşıkpaşaoğlu’nun Oğuz Kağan’a kadar şeceresini verdiği Ertuğrul Gazi ve diğer kudretli beylerle birlikte Kayı boyunun Anadolu’ya gelişi ve burada yurt tutuşu da fevkalade ayrıntılarla anlatılıyor. Âşıkpaşaoğlu, sadece padişahların katıldığı savaşları değil, dönemin insan ilişkilerini, şehirlerin sosyal dokularını, padişahların ilim adamlarına yaklaşımını, savaşlarda izlenen usûl ve teamülleri de canlı bir dil kullanarak aktarıyor. Âşıkpaşaoğlu Tarihi; beğlerin ve paşaların akçeli işlerle zor imtihanına da yer vererek, gaza ruhuyla hareket eden bir kitlenin bünyesinde boy vermeye başlayan aksaklıklara işaret etmesi bakımından da büyük bir önem taşıyor.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-03
DOSYA BOYUTU:
5,42
ISBN:
9754378689
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hüseyin Nihal Atsız
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Aşıkpaşaoğlu Tarihi PDF

Aşıkpaşaoğlu Tarihi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hüseyin Nihal Atsız. Okuyabilirsin Aşıkpaşaoğlu Tarihi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...'ın ifadesiyle, "dil ve üslûp bakımından Dede Korkut Kitabı'nı aratmayan" bu metin; Osmanlı Hanedanı'nın Fatih Sultan Mehmed Han'a ... Aşıkpaşaoğlu Tarihi, Hüseyin Nihal Atsız, Ötüken Neşriyat ... ... Hüseyin Nihal Atsız. Âşıkpaşaoğlu Tarihi'ni hazırlayan Hüseyin Nihal Atsız'ın ifadesiyle, "dil ve üslûp bakımından Dede Korkut Kitabı'nı aratmayan" bu metin... ...kitaba, müellifin ölümünden sonra da bazı kimseler, ihtimal aşıkpaşaoğlu'nun müridleri tarafından müellif, anlattığı vakaların tarihini yalnız hicrî yıl olarak vermekte, ay ve gün zikretmemektedir. bu... Barkod: 9789754378689. Cilt Durumu: Ciltsiz. Aşıkpaşaoğlu Tarihi'ni hazırlayan Hüseyin Nihal Atsız'ın ifadesiyle, "dil ve ü ... Aşıkpaşaoğlu Tarihi - Hüseyin Nihal Atsız ... . bu... Barkod: 9789754378689. Cilt Durumu: Ciltsiz. Aşıkpaşaoğlu Tarihi'ni hazırlayan Hüseyin Nihal Atsız'ın ifadesiyle, "dil ve üslûp En / Boy: 12,50 / 20,00 cm. Kağıt Cinsi: 2. Hamur. Basım Tarihi: Şubat 2019. H. NİHAL ATSIZ. Kendisini "Derviş Ahmed Âşıkî" diye tanıtan Âşıkpaşaoğlu hicrî 795'te (milâdî: 17 Kasım 1392-5 Kasım 1393) Amasya'ya bağlı Ulvan Çelebi köyünde doğdu. Âşıkpaşazâde Tarihi, Aşıkpaşaoğlu Tarihi, Tevârîh-i Âl-i Osman, Os...