acem2019delhi.com

Vasiyetnamenin Yorumu

Responsive image
İrade özerkliğinin Miras hukukundaki görünümü, insanlara kişiliklerinin sona erdiği an sonrasına etkili olmak üzere işlem yapabilme imkânının kanun tarafından tanınmasıdır. Böyle özel bir yetkinin kullanımı olan vasiyetname, tek taraflı olması ve düzenlenmesindeki bazı kolaylıklar nedeniyle sıklıkla başvurulan bir ölüme bağlı tasarruf türüdür.Hayata gözlerini yuman bir kimsenin geride bıraktığı vasiyetnamenin, düzenlenmesindeki amaca uygun olarak sonuçlar doğurabilmesi, mirasbırakanın bildirdiği son arzularının iradesine uygun bir şekilde anlaşılmasına bağlıdır. Bunu sağlayacak yegâne yöntem de, vasiyetnamenin yorumudur.Doçentlik tezi olarak hazırlanan bu çalışmanın temel amacı, Medenî Kanunda münferit birkaç maddeden ibaret olan, ancak vasiyetnamenin hüküm doğurması açısından oldukça önem taşıyan ve Türk hukuk öğretisinde daha önceden monografik bir inceleme konusu yapılmayan yorum sorununu bütün yönleriyle inceleyebilmektir. Bu uğurda, Türk, İsviçre ve Alman hukukları ayrıntılı olarak araştırılmış, kanunî düzenlemeler ile öğretideki tüm görüşler incelenmiş ve gerekçeleriyle birlikte tartışılmıştır. Ayrıca hukuk biliminin toplumun ihtiyaçlarına cevap verme zorunluluğu dikkate alınarak, konunun uygulama boyutu da ihmal edilmemiştir. Çalışmanın uygulamaya faydalı olabilmesi için, Yargıtay'ın ve İsviçre Federal Mahkemesi'nin konuya ilişkin kararlarına geniş bir şekilde yer verilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2011-12-28
DOSYA BOYUTU:
5,15
ISBN:
6054396870
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Mehmet Serkan Ergüne
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Vasiyetnamenin Yorumu PDF

Vasiyetnamenin Yorumu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Mehmet Serkan Ergüne. Okuyabilirsin Vasiyetnamenin Yorumu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Yorumun konusunu oluşturan irade beyanının ölüme bağlı tasarrufun içerisinde ... Vasiyetname Nedir? Vasiyetnamenin Geçerliliği ve Türleri ... . Bu yorumda, vasiyetnamenin yorumu sırasında şüpheye düşülürse iradi mirasçılar. Ortada vasiyetnamenin tenfizine (yerine getirilmesine) ilişkin bir dava bulunmamaktadır. olmadığı, mirasbırakanın gerçek arzusu, vasiyetnamenin yorumu tenfiz davasında incelenip tartışılacak... Bunu sağlayacak yegâne yöntem de, vasiyetnamenin yorumudur. Doçentlik tezi olarak hazırlanan bu çalışmanın temel amacı, Medenî Kanunda ... Vasiyetnamenin Yorumu En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Doçentlik tezi olarak hazırlanan bu çalışmanın temel amacı, Medenî Kanunda münferit birkaç maddeden ibaret olan, ancak... (Bu terim Mason Sözlüğü'nde de var.) Acaba neden? [Benim bir yorumum var ama diğer katılımcılar ne der?] Belkide... O zaman vasiyetname bir yere girerken değil de ayrılırken verilir. Türkçe Akademik Kitaplar /. Vasiyetnamenin Yorumu. Vasiyetnamenin Yorumu. Mehmet Serkan Ergüne. Yayınevi: On İki Levha Yayınları. Merhaba. vasiyetnamenin açılması davalarında tüm mirasçıların davada hazır bulunması şart mıdır? dava açıldıktan bir ay sonra ilk celse yapılıyor mu?...