acem2019delhi.com

Doris Lessing'i Yeniden Okumakİkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları

Responsive image
Sprague, Doris Lessing’i Yeniden Okumak adlı çalışmasında, Lessing romanlarını ikileme ve yineleme kavramlarının ışığında inceliyor; bizleri Lessing’i yeniden, yeni bir gözle okumaya çağırıyor. Lessing romanlarının çarpıcı öğelerini gözler önüne seren Sprague, Doris Lessing’i Yeniden Okumak adlı çalışmasıyla Lessing hayranları kadar edebiyat eleştirisine ilgili okura da hitap ediyor.“Lessing örneğinin radikal yapısını değerlendirme geleneksel olarak gerçekleştirilemez, çünkü deneyimleri biçimsel olarak radikal değildir, onlara örneğin düzensizlik ya da kaos benzeri denemez. …. Dili anlamlı bir biçimde sıradandır. Lessing basmakalıp ifade ve yazıma beklenmedik sonuçlarıyla yatırım yapmak ister. Formundayken, sade dile olağanüstü boyutlar kazandırır. ‘Martha geceliğini çıkarıp vücuduyla baş başa kaldı’ (A Proper Marriage, 63). Genellikle ciddi, bazen daha hafif olan ikili sözleri çalışmalarında sık görülür. Çoğunlukla zayıflatılmasına, sorgulanmasına ve sınırlanmasına rağmen, Lessing’in feminizmi her şeye rağmen eserlerinde kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıkar.”
YAYIN TARİHİ:
2012-01-07
DOSYA BOYUTU:
9,86
ISBN:
9755535517
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Claire Sprague
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Doris Lessing'i Yeniden Okumakİkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları PDF

Doris Lessing'i Yeniden Okumakİkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Claire Sprague. Okuyabilirsin Doris Lessing'i Yeniden Okumakİkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...li Anlatım Kalıpları Sprague, Doris Lessing'i Yeniden Okumak adlı çalışmasında, Lessing romanların ... Doris Lessing'i Yeniden Okumak - Claire Sprague : %15 İndirimli ... . İkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları #smrgKİTABEVİ. Doris Lessingi Yeniden Okumak İkileme ve Tekrarlama İle İlgili Anlatım Kalıpları. Doris Lessing'i Yeniden Okumak. İkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları. ikileme ve yineleme kavramlarının ışığında inceliyor; bizleri Lessing'i yeniden, yeni bir gözle okumaya çağırıyor. Doris Lessing'i Yeniden Okumak İkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları. ikileme ve yinele ... Doris Lessing'i Yeniden Okumak İkileme ve Tekrarlama ile... ... . Doris Lessing'i Yeniden Okumak İkileme ve Tekrarlama ile İlgili Anlatım Kalıpları. ikileme ve yineleme kavramlarının ışığında inceliyor; bizleri Lessing'i yeniden yeni bir gözle okumaya çağırıyor. 9789755535517. 484228. Doris Lessing'i Yeniden Okumak İkileme ve Tekrarlama İle İlgili Anlatım Kalıpları. Kitap içeriklerinde ayrıntılı açıklamalar yer almaktadır. Yeni Eklenen Kitaplar. İlgi Gören PDF İçerikleri. PDF Konularına Gelen Son Yorumlar. Doris Lessing'i Yeni...