acem2019delhi.com

Çalınan Hayatlar / Boko Haram ve Afrika’nın Kalbindeki Terör

Responsive image
“Bana sadece ismimi bıraktılar” SADİYAHimalayalardan Batı Afrika’ya uzanan devasa bir bölgede çok sayıda silahlı cihatçı grup terör estiriyor. Nijerya’da, dönemsel olarak ülkenin beşte birini kontrolü altına alan terör örgütü Boko Haram, 2014 yılında yatılı bir okuldan 276 kız öğrenciyi kaçırdığında dünya çapında bilinir olmaya başladı.Kaçırılan kızların başına gelenler daha binlercesinin başına geldi, geliyor. Boko Haram, binlerce kadın ve çocuğu elinde esir tutuyor, köle ediyor, savaşçılarıyla zorla evlendiriyor, intihar eylemlerinde kullanıyor. Ne var ki gözlerden ırak Nijerya, Batı dünyasının dikkatinin hâlâ çok uzağında...“Başkalarının acılarına gözümüzü kapatırsak, yakında kendi acılarımıza ağlamamız işten bile değil” diyen Alman gazeteci yazar Wolfgang Bauer, 2015’te, Boko Haram’ın elinden kaçmayı başarmış kadın ve kız çocuklarıyla konuşmak için Nijerya’ya gitti. Kadınlar, yaşamlarından, esaret altında gördükleri zulümlerden ve daha iyi bir gelecek hayallerinden bahsettiler. Kadınların tanıklıkları, örgütün iç yaşamına dair kesitlerin yanı sıra yarattığı korku rejiminin ayrıntılı bir tablosunu sunuyor. Kitap aynı zamanda terörün tarihsel ve politik arka planına, dünyanın en büyük etnik ve kültürel çeşitliliğe sahip bir bölgede dengeleri nasıl tahrip ettiğine ışık tutuyor. Ama her şeyden önce kızlara kendi seslerini geri veriyor. Acı ve şiddetten bahseden, ama cesaret ve umuttan hiç de yoksun olmayan güçlü bir ses.
YAYIN TARİHİ:
2019-03-21
DOSYA BOYUTU:
4,77
ISBN:
6052283387
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Wolfgang Bauer
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Çalınan Hayatlar / Boko Haram ve Afrika’nın Kalbindeki Terör PDF

Çalınan Hayatlar / Boko Haram ve Afrika’nın Kalbindeki Terör harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Wolfgang Bauer. Okuyabilirsin Çalınan Hayatlar / Boko Haram ve Afrika’nın Kalbindeki Terör sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... alan terör örgütü Boko Haram, 2014 yılında yatılı bir okuldan 276 kız öğrenciyi kaçırdığında dünya çapında bilinir olmaya başladı ... Çalınan Hayatlar; Boko Haram ve Afrika'nın Kalbindeki Terör... ... . ...Haram'ın elinden kaçmayı başarmış kadın ve kız çocuklarıyla konuşmak için Nijerya'ya gitti ve onlarla yaptığı görüşmeleri "Çalınan Hayatlar- boko haram ve afrika'nın kalbindeki terör" adıyla kitaplaştırdı. Çalınan Hayatlar-Boko Haram ve Afrika'nın Kalbindeki Terör - 9786052283387. 200TL' ye 25TL İndirim | Kod: CIMRI25IDE. + Kargo Ücreti. ...Himalayalardan Batı Afrika'ya uzanan devasa bir bölgede çok sayıda silahlı cihat ... Çalınan Hayatlar / Boko Haram ve Afrika'nın Kalbindeki Terör... ... . 200TL' ye 25TL İndirim | Kod: CIMRI25IDE. + Kargo Ücreti. ...Himalayalardan Batı Afrika'ya uzanan devasa bir bölgede çok sayıda silahlı cihatçı grup terör estiriyor. Kalbindeki Terör kitap Wolfgang Bauer; Çalınan Hayatlar / Boko Haram ve Afrika'nın... Çalınan Hayatlar-Boko Haram ve Afrika'nın Kalbindeki Terör. ₺12.50₺16.67. "Bana sadece ismimi bıraktılar" SADİYA. Himalayalardan Batı Afrika'ya uzanan devasa bir böl... R_ad_r0001766121001. Nijerya'da, dönemsel olarak ülkenin beşte birini kontrolü altına alan terör örgütü Boko Haram, 2014 yılında yatılı bir okuldan 276 kız öğrenciyi kaçırdığında dünya çapında bilinir olmaya başladı. Nijerya'da, dönemsel olarak ülkenin beşte birini kontrolü altına alan terör örgütü Boko Haram, 2014 yılında yatılı bir okuldan 276 kız öğrenciyi kaçırdığında dünya çapında bilinir olmaya başladı. Nijerya'da, dönemsel olarak ülkenin beşte birini kontrolü altına alan terör örgütü Boko Haram, 2014 yılında yatılı bir okuldan 276 kız öğrenciyi kaçırdığında dünya çapında bilinir olmaya başladı....