acem2019delhi.com

Bir Delinin Hatıra Defteri

Responsive image
“…Ah! İşte cennet karşımda yükseliyor, bir yıldız uzakta parıldıyor, koyu ağaçlarıyla ay ışığında birorman geride kalıyor… Şu ötedeki ev ailemin evi değil mi yoksa? Camda oturan annem mi? Annem,anneciğim mutsuz yavrunu kurtar ne olur! Şu ağrıyan başına bir damla göz yaşı dök.”Rus edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Gogol’un, şizofren bir memurun gözünden Rushiyerarşisini ve sınıf ayrımını keskin bir dille anlattığı bu eserini Serhat Çalışkan’ın özenli çevirisiyleokuyucunun beğenisine sunuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
4,75
ISBN:
6057755070
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nikolay Vasilievich Gogol
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Delinin Hatıra Defteri PDF

Bir Delinin Hatıra Defteri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nikolay Vasilievich Gogol. Okuyabilirsin Bir Delinin Hatıra Defteri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nlatılır. Neva bulvarını yazar, kısa bir öykü ile çok geniş bir biçimde tasvir eder ... Kitap Özetleri: Bir Delinin Hatıra Defteri ... . Üçüncü öyküde kitabında adını aldığı Bir Delinin Hatıra Defteri anlatılır. Bir Delinin Hatıra Defteri, İngilizce adı ile "Diary of a Madman" Nikolay Gogol tarafından kaleme alınan ilk baskısı 1842 yılında yapılmış olan içinde beş adet duurm öyküsünün bulunduğu bir öykü kitabıdır. Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu ala ... Bir Delinin Hatıra Defteri - Ekşi Sözlük ... . Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan "Bir Delinin Hatıra Defteri", Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'nde bambaşka bir atmosferde seyirciyle buluşuyor. Bir Delinin Hatıra Defteri. 704 beğenme · 1 kişi bunun hakkında konuşuyor. Nikolay Vesilyeviç Gogol'un muhteşem eserini bir de tiyatro siyah beyaz'ın... Nikolay Gogol'un en sevilen öykülerinden olan bir Delinin Hatıra Defteri 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişi...