acem2019delhi.com

Sekine - Ruh - Hikmet II

Responsive image
Değerli okurlar merhaba, okuyacağınız bâtınî (ezoterik) öğretici (didaktik) ve yapıcı amaçlı eleştiri içeren (satirik) şiirsel bâtınî özdeyiş felsefî hikmetler, insanların kişisel farkındalıkla, evrensel ve çağdaş yüksek bilinçle aydınlanarak kendi içlerinde saklı tanrısal özlerine uyanış yapabilmeleri için kaleme alınmıştır. Bu felsefî yorumlar, kutsal kitapların değişmeyen evrensel ve tanrısal felsefelerinin özünün nasıl da bir bütün ve eşsiz olarak aynı tanrısal merkezde toplandığını, aynı tanrısal merkezin ruhsal kaynağı, titreşimleri olduğunu açıkça gözler önüne sermektedir. Bu gerçekler insanlara; tekâmülleri için akıllarını kullanmalarının, çağdaş eğitimle çağdaş ve evrensel düşünmelerinin, vicdanlarını dinleyip nefs (alt-hayvani ego) terbiyesi yaparak tanrısal özlerine ulaşmalarının en yüce kutsal görev olduğuna işaret etmektedir.Rûhumla birlikte olan beklenti ve hizmetimiz ilerideki çağlara dönük; ‘gelecek nesiller nezdinde kazanılacak bireysel yüksek idrak, bilinç ve ruhsal deneyimler’ üzerinedir. Rûhi hakikate ait ilim dolu bilgi hangi çağ olursa olsun asla kaybolmaz ancak; ‘cehalet karşısında gizlenir’, yani sırlanır. Felsefe, yani evrensel bilgi ve düşünce ruhsal bilgelerin çağlar boyu devreden mirasıdır. Bilinen veya bilinmeyen tüm âlemlerde geçerli öz, temel öğreti “Kendi evrensel ve tanrısal hakikatini bilmek”tir. ‘Kişinin pâk tarafı’, yani “rûh”u kişiyi ve onun hayvani nefsini doğru yola sevk etmeye çalışan ‘Vicdan’ıdır! “O”, ölümden sonra yüzü görülecek Rabb’in sesidir! Bu tanrısal öz, yaşarken dinlendiği ve uyulduğu takdirde kişinin ölümden sonraki rabbani hesapta tanrısal şahidi ve kurtarıcısı durumundadır.‘Nefsini çıkar aradan, görünsün yaradan!’Tasavvuf“Ey İnsan! İnsanlığın ”Hikmet’e ” ihtiyacı var, onu; ‘ çağında çağdaşlık ve evrensellikle yansıtmak için çok çalış! ’ Gerekirse uyuma! Yeme! İçme! Gezme! Anını boşa geçirme! Cahillerin peşinden gitme, dünyevî hiçbir şey beklemeden, istemeden, arzulamadan sessizce, çok büyük aşkla, yüksek sabırla, hakikat yoluna hizmeti, içindeki özünle her an uzlaşarak ustalıkla yap, kendini bu yolda feda eyle, kalben safiyane olarak hizmete talip ol! ”
YAYIN TARİHİ:
2018-06-19
DOSYA BOYUTU:
10,48
ISBN:
6052320617
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Malik İlyas Tanrıbağı
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sekine - Ruh - Hikmet II PDF

Sekine - Ruh - Hikmet II harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Malik İlyas Tanrıbağı. Okuyabilirsin Sekine - Ruh - Hikmet II sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...e Ekle. Sekine - Ruh - Hikmet II. Tasavvuf "Ey İnsan! İnsanlığın "Hikmet'e " ihtiyacı var onu; ' çağında çağdaşlık ve evrensellikle yansıtmak için çok çalış! Abone olduğunuz için teşekkürler! Lütfen e-posta kutunuzu kontrol ediniz ... Sekine-Ruh-Hikmet 2 Malik İlyas Tanrıbağı ... . Sekine-Ruh-Hikmet 2 Malik İlyas Tanrıbağı Karina Yayınevi. » Sekine-Ruh-Hikmet 2 Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması. Sekine Ruh Hikmet II. Yıl : 2018,00000000 Sayfa Sayısı : 282,00000000. Yazar : {%FILITRELINK_3%}. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sekine - Ruh - Hikmet II. Tasavvuf "Ey İnsan! İnsanlığın "Hikmet'e " ihtiyacı var onu; ' çağında çağdaşlık ve evrensellikle yansıtm ... Sekine - Ruh - Hikmet II En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Yıl : 2018,00000000 Sayfa Sayısı : 282,00000000. Yazar : {%FILITRELINK_3%}. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sekine - Ruh - Hikmet II. Tasavvuf "Ey İnsan! İnsanlığın "Hikmet'e " ihtiyacı var onu; ' çağında çağdaşlık ve evrensellikle yansıtmak için çok çalış! 'Kişinin pâk tarafı', yani "rûh"u kişiyi ve onun hayvani nefsini doğru yola sevk etmeye çalışan 'Vicdan'ıdır! "O", ölümden sonra yüzü görülecek Rabb'in sesidir! Bültene Abone Ol. Sekine-Ruh-Hikmet 2. Bağlantıyı al. Facebook. Tasavvuf. "Ey İnsan! İnsanlığın "Hikmet'e " ihtiyacı var, onu; ' çağında çağdaşlık ve evrensellikle yansıtmak için çok çalış! Sekine - Ruh - Hikmet II. Karina Yayınevi. Malik İlyas Tanrıbağı. 'Kişinin pâk tarafı', yani "rûh"u kişiyi ve onun hayvani nefsini doğru yola sevk etmeye çalışan 'Vicdan'ıdır! Karina Yayınevi Sekine-ruh-hikmet Ii. ₺23.57₺25.00. Bu butikte kampanyalar geçerli değildir. Değerli okurlar merhaba, okuyacağınız bâtınî (ezoterik) öğr... Trendyol4642986_1. 2020'nin En İyi, Ucuz, Şık ve Kaliteli Unisex no color karina yayinevi sekine ruh hikmet ii Ürünleri / Modelleri. Unisex (No Color) Karina Yayınevi Sekine-ruh-hikmet Iı. ₺30.41. Unisex (No Color) Karina Yayınevi Sekine-ruh-hikmet Iı. ₺30.41. Sekine-Ruh-Hikmet 2 - Malik İlyas Tanrıbağı en iyi fiyatla Hepsiburada'dan...