acem2019delhi.com

Hafız Divanı Cilt 1

Responsive image
Fars edebiyatının en büyük şairi sayılan, “Hodâ-yi şi’r” (Şiirin Tanrısı, Şiirin Efendisi) mertebesine çıkarılan Şemseddin Muhammed Hâce Hafız-ı Şirâzi geriye bıraktığı rindane ve lirik şiirleriyle bir çok şairi etkilemiş, şiirin, şairliğin rehberi olmuştur.Hafız, şiirlerinde Hâcû-yi Kirmânî’den, Sadî’den, Selman’dan, Zahîr-i Fâryâbî’den, Nizâmî-i Gencevî’den, Fahreddin-i Irâkî’den, Hayyam’dan etkilendi. Bu şairler arasında Hâcû gazele tasavvuf ve hikmeti, Selman ise estetiği katmıştı. Gölpınarlı’nın ifadesiyle Hafız bu özellikleri kendi gazellerinde birleştirdi.Övgüden pek hoşlanmayan Hafız, bir iki kasidesi müstesna, caize almak için kaside söylemedi. Gazellerinde övdüklerini de öylesine övdü.Bütün Doğu şairlerinde olduğu gibi Hafız’ın şiirlerinde de Yunanî aşk görülür.Hafız’ın şiirlerinde şaraba yapılan övgü sembolik değil, gerçektir. Çok karışık bir devirde yaşayan, pek çok zulme ve haksızlığa şahit olan şair üzüntüsünü unutmak için şaraba hatta esrara başvurur.Hafız Senâî, Attâr, Mevlânâ gibi coşkulu bir sûfî değildir. Tasavvufî şiirleri olmakla birlikte, tasavvufu genellikle bir araç olarak kullanır. İkiyüzlü zahitlerden hoşlanmaz; yeri geldikçe bunlara çatmayı ihmal etmez.Hafız Divanı Türkiye’de Mesnevi ve Gülistan’dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir.Daha önce nesir halinde yayımlanmış çevirilerden farklı olarak, Elinizdeki bu kitap Hafız Divanı’nın aslına uygun ilk nazım çevirisidir ve divanın Farsçasını da içermektedir.
YAYIN TARİHİ:
2011-12-15
DOSYA BOYUTU:
5,81
ISBN:
9755396385
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hafız-ı Şirazi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hafız Divanı Cilt 1 PDF

Hafız Divanı Cilt 1 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hafız-ı Şirazi. Okuyabilirsin Hafız Divanı Cilt 1 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...afız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir ... Roman - Ayrıntı Yayınları - Hafız Divanı Cilt: 1 ... . 25.20 €. İkiyüzlü zahitlerden hoşlanmaz; yeri geldikçe bunlara çatmayı ihmal etmez.Hafız Divanı Türkiyede Mesnevi ve Gülistandan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. Hafız Divanı Cilt: 1. 100,00 TL. 33,33 TL den başlayan taksitlerle! Hafız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. Tedarik Süresi Aynı Gün Olan Siparişler 24 Saatte KARGODA. Hafız Divanı Cilt 1 Ay ... Hafız Divanı Cilt: 1, Hafız-ı Şirazi » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Tedarik Süresi Aynı Gün Olan Siparişler 24 Saatte KARGODA. Hafız Divanı Cilt 1 Ayrıntı Yayınları. Hafız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. Hafız Divanı Cilt 1 kitabı pdf indirmek için geldiniz. Sizlere Doç. 2018-06-01 yılında yayınlanan Hafız Divanı Cilt 1 , 1. Baskı ve Divan Edebiyatı kategorisinde yer almaktadır. En uygun HAFIZ DİVANI CİLT 1 / AYRINTI ürün ve modelleri markası ve AYRINTI YAYINLARI HAFIZ-I ŞİRAZI özellikleri 9789755396385 en ucuz fiyatlar ile 75,00 TL. Kampanya ve indirimleri kaçırmayın! Hafız Divanı Cilt: 1-Hafız-I Şirazi e-kitap Ayrıntı Yayınları bedava. Hafız Divanı Cilt: 1-Hafız-I Şirazi web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakkında başka neler eklenebilir? Övgüden pek hoşlanmayan Hafız, bir iki kasidesi müstesna, caize almak için kaside söylemedi. Hafız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. 77 TL. İkiyüzlü zahitlerden hoşlanmaz; yeri geldikçe bunlara çatmayı ihmal etmez. Hafız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. İkiyüzlü zahitlerden hoşlanmaz; yeri geldikçe bunlara çatmayı ihmal etmez.Hafız Divanı Türkiyede Mesnevi ve Gülistandan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. Baskısı tükendi. Hafız Divanı Cilt-2. Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Hafız Divanı (Cilt 1)" as Want to Read Let us know what's wrong with this preview of Hafız Divanı by Hafez. Övgüden pek hoşlanmayan Hafız, bir iki kasidesi müstesna, caize almak için kaside söylemedi. Hafız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. 73.63 TL. İkiyüzlü zahitlerden hoşlanmaz; yeri geldikçe bunlara çatmayı ihmal etmez. Hafız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. Bu Ürün Toplam 12 Adet Satılmıştır. Stokta Yok. Hafız Divanı Cilt 1 - Hafız ı Şirazi. Ayrıntı Yayınları. 70 TL. İkiyüzlü zahitlerden hoşlanmaz; yeri geldikçe bunlara çatmayı ihmal etmez. Hafız Divanı Türkiye'de Mesnevi ve Gülistan'dan sonra en çok okutulan Farsça eserdir. Hafız-ı Şirazi, Hafız Divanı Cilt: 1 Kitabını Tüm A...