acem2019delhi.com

Sosyal Medya ve Gençlik

Responsive image
Küresel ve yerel düzlemde dikey veya yatay bütün ilişki biçimlerini derinden sarsarak sessiz bir devrim gerçekleştiren İnternet ve ona ilişkin yeni medya araçlarına dair çalışmalar her geçen gün yoğunluğunu artırmaktadır. Yeni medya araçlarından, özellikle sosyal medya olarak adlandırılan bu yeni mecranın insan ve toplum hayatının bütün kesitleriyle bir biçimde ilişkili olması, onu bir yandan postmodern zamanı vazgeçilmez aracı kılarken, bir yandan da araştırılmayı, incelenmeyi hak eder konuma getirmektedir. Modern kent hayatının atomize ettiği bireyin, yeniden kendi varlık tekinden olan insanla sanal bir ortamda da olsa buluşmasına olanak tanıyan sosyal medya, postmodern zamanın ruhuna uygun bir iletişim aracı olarak işlev görür. Aynı şekilde zamanın ruhuna uygun biçimde olumlu ve olumsuz birçok özelliğinin yanında, sadece bireylerin sosyal mekânlar inşa ederek var oluş pratikleri gerçekleştirdikleri bir mecra değil, çok daha karmaşık bir dünyanın şifrelerini de barındırır. Bireysel ve kültürel kullanım pratiklerinin farklılığıyla birlikte, sosyal medya araçlarının yaygın kullanım pratikleri üzerinden sosyal sermaye birikiminin araştırıldığı bu çalışmada, en yaygın sosyal medya kullanım pratiklerinden olan sosyal ilişkiler, paylaşım, güven, siyasal katılım, demokrasi/ özgürlük, eğlence, psikolojik tatmin gibi faktörlerle, sosyal sermayenin önemli unsurları olan sosyal ağlar, güven, karşılıklılık ve normlar üzerinden bir sosyal sermaye taraması gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-17
DOSYA BOYUTU:
3,21
ISBN:
9944105774
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Emin Babacan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sosyal Medya ve Gençlik PDF

Sosyal Medya ve Gençlik harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Emin Babacan. Okuyabilirsin Sosyal Medya ve Gençlik sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...a tarafından yapılan araştırmada Türkiye'deki 12-30 yaş aralığındaki gençlerin sosyal medya kullanım alışkanlıkları saptandı ... Sosyal Medya ve Gençlik - Emre SOYLU - Ülkü Ocakları Eğitim ve... ... . gençlik araştırması. ibrahim kaya. Medya Akademi. Sosyal Medya ve Gençlik - Mehmet Emin Babacan hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Sosyal Medya ve Gençlik. 8 NARSİSİZM VE GENÇLİK En basit tanımıyla, bencilliğin eşanlamlısı olan narsisizm; geniş Ancak, internette popüler bir araç olan sosyal medya, narsisizm kültürünü körüklemektedir. Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sosyal medyanın etki alanının genişlemesi ile birlikte sosyal medya ve gençlik ilişkisini anlam ... (PDF) Toplumsal Derinlik, Sosyal Medya ve Gençlik - Academia.edu ... . Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sosyal medyanın etki alanının genişlemesi ile birlikte sosyal medya ve gençlik ilişkisini anlamaya yönelik bir araştırmanın yapılması gerekliliği ortaya çıktı. Sanal ortamda kurulan ilişkiler gerçek hayatta kurulamamakta ve insanları, özellikle de gençleri, internete ve dolayısıyla sosyal medyaya bağımlı hale getirmektedir. PDF | Social media showing itself in every aspect of daily life and changing and transforming individuals and society relations at all points. Sosyal Medya ve Gençlik. Mehmet Emn Babacan*. Dr. Mehmet Emin Babacan'ın "Sosyal Medya ve Gençlik" isimli çalışmasıyla karşılaştım. Kitabı okudum, beğendim, sonra kendisiyle röportaj yapmak istedim; sağ olsun o da kırmadı, kabul etti. 17.78 TL. Yeni medya araçlarindan, özellikle sosyal medya olarak adlandirilan bu yeni mecranin insan ve toplum hayatinin bütün kesitleriyle bir biçimde iliskili olmasi, onu bir yandan postmodern zamani... Gençlik ve Sosyal Medya Etkileri. G...