acem2019delhi.com

Türk Destanlarından Kalevala DestanınaKarşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması

Responsive image
Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri insanoğlunun ilgisini her zaman çekmiştir. Eski topluluklar, tabiatın temel unsurlarına bağlı olarak oluşturdukları mitler ve kültler doğrultusunda yaşamlarını anlamlandırmaya çalışmışlardır. Tüm bu hayata anlam verme çabası ortaya mitik anlatıları çıkarmıştır. Geçmişten günümüze kadar anlatılagelen ve içerisinde olağanüstü varlıkların, tılsımlı nesnelerin ve gizemli olayların yer aldığı destanlar sadece ait olduğu milletlerin değil topyekûn insanlığın boy aynası niteliğindedir. O aynaya bakarken kimi zaman kendimize dair birtakım şeyler de görürüz. Ursula K. Le Guin Yerdeniz Büyücüsü’nde, Patrick Rothfuss Kral Katili Güncesi serisini oluştururken, Tolkien Kullervo’nun Hikâyesi’ni yazarken Kalevala destanından esinlenmişler, destandan yer yer alıntılar da yapmışlardır. Dünya edebiyatına ilham kaynağı olan Kalevala destanı ile diğer dünya destanları arasında da sıkı bir ilişki bulunmaktadır. İşte elinizdeki bu kitapta da büyük Fin destanı Kalevala ile Türklerin mitolojik destanlarının benzer ve farklı yönleriyle karşılaştırılıyor. Kitabı okurken sihirli değirmen Sampo’yu seyre dalıp kantelenin mistik ezgilerini dinlerken Dede Korkut’un kopuzunun da sesini duyar gibi olacaksınız. Bu kitap; Manas, Ergenekon, Dede Korkut ve diğer Türk destanları ile Kalevala arasındaki benzerliklere şahit olmak; geçmişin büyülü dünyasına yolculuğa çıkmak için rehber niteliğinde.
YAYIN TARİHİ:
2018-06-27
DOSYA BOYUTU:
10,34
ISBN:
6052290132
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Osman Abdurrezzak
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Destanlarından Kalevala DestanınaKarşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması PDF

Türk Destanlarından Kalevala DestanınaKarşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Osman Abdurrezzak. Okuyabilirsin Türk Destanlarından Kalevala DestanınaKarşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rin mistik güçleri Bu kitap; Manas, Ergenekon, Dede Korkut ve diğer Türk destanları ile Kalevala arasındaki ... Türk Destanlarından Kalevala Destanına; Karşılaştırmalı Bir... ... ... ...Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri Bu kitap; Manas, Ergenekon, Dede Korkut ve diğer Türk destanları ile Kalevala arasındaki... Türk Destanlarından Kalevala Destanına. Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri insanoğlunun ilgisini her zaman çekmi ... Türk Destanlarından Kalevala Destanına Karşılaştırmalı Bir Mitoloji... ... . Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri insanoğlunun ilgisini her zaman çekmiştir. Dünya edebiyatına ilham kaynağı olan Kalevala destanı ile diğer dünya destanları arasında da sıkı bir ilişki bulunmaktadır. İşte elinizdeki bu kitapta da büyük Fin destanı Kalevala ile Türklerin mitolojik... ...Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri Bu kitap; Manas, Ergenekon, Dede Korkut ve diğer Türk destanları ile Kalevala arasındaki... Türk Destanlarından Kalevala Destanına. Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri insanoğlunun ilgisini her zaman çekmiştir. Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri İşte elinizdeki bu kitapta da büyük Fin destanı Kalevala ile Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması Ürün Kodu: 9786052290132... Türk Destanlarından Kalevala Destanına Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. gizemli olayların yer aldığı destanlar sadece ait olduğu milletlerin değil topyekûn insanlığın boy aynası niteliğindedir. ...Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. Destanlar, mitolojik anlatılar ve arkaik dönemlerin mistik güçleri Bu kitap; Manas, Ergenekon, Dede Korkut ve diğer Türk destanları ile Kalevala arasındaki... Türk Destanlarından Kalevala Destanına Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. gizemli olayların yer aldığı destanlar sadece ait olduğu milletlerin değil topyekûn insanlığın boy aynası niteliğindedir. Türk Destanlarından Kalevala Destanına Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. Dünya edebiyatına ilham kaynağı olan Kalevala destanı ile diğer dünya destanları arasında da sıkı bir ilişki... 636918. Türk Destanlarından Kalevala Destanına Karşılaştırmalı Bir Mitoloji Araştırması. Dünya edebiyatına ilham kaynağı olan Kalevala destanı ile diğer dünya destanları arasında da sıkı bir ilişki... Dünya edebiyatına ilham kaynağı olan Kalevala destanı ile diğer dünya destanları arasında da sıkı bir ilişki bulunmaktadır. karsilastirmali-bir-mitoloji-arastirmasi/467226.html&publisher_id=8933. Bilge Tipi. Sosyal statüsü, olağandışı özellikleri, gücü insani vasıfları en üst düzeyde olan, kötülüğe karşı iyilikten yana olan, olumlu özellikler taşıyan kişi olarak destanlarda görülen akıl danışılan bilge......