acem2019delhi.com

Öğretmenin GünlüğündenAnılar-Anlatılar

Responsive image
Cumhuriyet'in temelinden oyulmaya başlandığı her dönemde, Atatürk ulusalcılığını ilke edinmiş hemen her aydın, ilkellik-bürokratik engelleme-siyasal baskı şeytan üçgeninin sarmalına düşmüştür. Yazarlıktan çektikleri bir yana, Başaran'a, Fakir Baykurt'a, Mahmut Makal'a, daha nice öğretmene öğretmenlik haram edilmiştir. Baykurt'un yurtdışında bir toplantıda, “Öğretmenliğe hasret bıraktılar beni!” diye nerdeyse ağlamaklı olduğunu çok iyi anımsıyorum. Mustafa Gazalcı düşünceleriyle, eylemciliğiyle o soydan bir öğretmendir. Yaptığı her işte çevresinde bir şeytan üçgeni oluşturulmuş, ardından izlenmeler, tutuklamalar gelmiştir. Bütün bu baskıların sonunda, direngenliğiyle, Sezar'ın Galya seferinden döndükten sonra söylediği gibi “Gittim, gördüm, yendim!” demeyi bilmiştir. Gazalcı'nın, başta öğretmenlik olmak üzere, yöneticilik, milletvekilliği ve örgütçülükte bir eğitim savaşımcısı olarak gösterdiği başarıyla kültür tarihimizde yer alacağı daha şimdiden bellidir.Gazalcı'nın gördükleri, saptadıkları, vardığı sonuçlar okunduğunda, Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl bir kültür Cumhuriyeti olduğunun özüne varılacaktır.Bir öğretmen 12 Mart'ın kitap düşmanlığının hedefi olmuş, 12 Eylül faşizminin kıyımına uğramışsa, özgürlükleri kısıtlanıp hapislerde yatmışsa, onun anıları yalnız kişisel izlenimler olmaktan çıkıyor, yaşanan dar dönemlerin tanıklığı niteliğini de taşıyor.
YAYIN TARİHİ:
2011-12-19
DOSYA BOYUTU:
9,71
ISBN:
9752204119
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mustafa Gazalcı
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Öğretmenin GünlüğündenAnılar-Anlatılar PDF

Öğretmenin GünlüğündenAnılar-Anlatılar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mustafa Gazalcı. Okuyabilirsin Öğretmenin GünlüğündenAnılar-Anlatılar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ılar - Mustafa Gazalcı. Bilgi Yayınevi ... Öğretmenin Günlüğünden, Mustafa Gazalcı » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Kazanacağınız Toplam Puan : 133.4 Puan. Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Erdal İnönü, Deniz Baykal, Murat Karayalçın, Hikmet Çetin, Altan Öymen, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hiç yayımlanmamış anılar... Alış-Veriş Listeme Ekle. Öğretmenin Günlüğünden Anılar-Anlatılar. Köy Enstitülerinin Meclis Süreci. 24,00 TL. Siyasetçinin Günlüğünden Anılar ve Anlat... 9789752204119 Öğretmenin Günlüğ ... Öğretmenin Günlüğünden: Anılar - Anlatılar Mustafa Gazalcı ... ... 9789752204119 Öğretmenin Günlüğü Anılar - Anlatılar Siyasetçinin Günlüğünden Anılar ve. "Öğretmenin Günlüğünden: Anılar Anlatılar". için 10 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Fiyat. Öğretmenin günlüğünden - anılar, anlatılar. Mustafa Gazalcı. Satıcı. Öğretmenin Günlüğünden Anılar Anlatılar. Yayınevi / Marka: Bilgi Yayınevi. Siyasetçinin Günlüğünden Bilgi Yayınevi Mustafa Gazalcı. 35,00 ₺. Öğretmenin günlüğünden : anılar - Anlatılar. Başlık: Öğretmenin günlüğünden : anılar - Anlatılar. ISBNp: 9789752204119. Öğretmenin Günlüğünden Anılar-Anlatılar PDF İndir. Öğretmenin Günlüğünden Anılar-Anlatılar gibi daha birçok kitabı PDF (e-Kitap) olarak bilgisayarınıza indirmek, tablette, telefonda okumak ya da... 9789752204119. 393806. Öğretmenin Günlüğünden Anılar Anlatılar. Bilgi Yayınevi. Öğretmenin Günlüğünden Anılar Anlatılar. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. 0.00/5. Tavsiye et...