acem2019delhi.com

Türkiye İklim Atlası

Responsive image
Türkiye’de Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün 1975-2006 yılları arasındaki rasat verileri kullanılarak ve yazarın 40 yılı aşkın arazi gözlemleri dikkate alınarak Türkiye’nin sıcaklık, sıcaklık rejim tipleri, buhar basıncı, bağıl nem, buharlaşma, bulutluluk, sis, yağış, kar yağışları vb. haritaları çizilmiştir. Ayrıca Türkiye’nin yağış rejimi ve iklim tipleri yeniden sınıflandırılmıştır.Konuların daha iyi anlaşılması bakımından grafik ve diyagramlar çizilmiştir. Küresel iklim değişmelerinin Türkiye üzerindeki olası etkileri konusunda da genel bilgiler verilmiştir. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur.Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası’nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğrencilere yararlı olacağı kanısını taşımaktayız.
YAYIN TARİHİ:
2012-01-05
DOSYA BOYUTU:
5,68
ISBN:
9751031877
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. İbrahim Atalay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkiye İklim Atlası PDF

Türkiye İklim Atlası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. İbrahim Atalay. Okuyabilirsin Türkiye İklim Atlası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Atlası'nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğrencilere yararlı olacağı kanısını taşımaktayız ... Diğer - İnkılap Kitabevi - Türkiye İklim Atlası ... . 22.82 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen... Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğrencilere yararlı olacağı kanısını taşımaktayız. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğ ... Türkiye'de İklim Tipleri ve Özellikleri | Bilgihanem ... . Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğrencilere yararlı olacağı kanısını taşımaktayız. 20.15 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen... Türkiye İklim Atlası. Türkiye'de Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün 1975-2006 Ayrıca Türkiye'nin yağış rejimi ve iklim tipleri yeniden sınıflandırılmıştır.Konuların daha iyi anlaşılması ba. ...verilmiştir.İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf dakonulmuştur.Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk... 24.80 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen... Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğrencilere yararlı olacağı kanısını taşımaktayız. Ayrıca Türkiye'nin yağış rejimi ve iklim tipleri yeniden sınıflandırılmıştır. 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur.Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk... 20 TL'den. Türkiye Iklim Atlası (2011) Özellikleri, Teknik Detayları. Türkiye\'de Devlet Meteoroloji Işleri Genel Müdürlüğü\'nün 1975-2006 yılları arasındaki rasat verileri kullanılarak ve yazarın 40 yılı... 24.80 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen... 20.15 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen......