acem2019delhi.com

Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober

Responsive image
mutlu; demek ki sen bu sayfaların yazarının arzu ettiği ruh hali içindeydin ve böylece birçok bakımdan onu mazur görebilirsin!”E.T.A. Hoffmann’ın ilk olarak 1819’da yayımlanan bu masalı, Aydınlanma’nın “ithal” edildiği ve akabinde şiirin yasaklanıp perilerinsınır dışı edildiği, masalların hor görüldüğü bir diyarı anlatıyor. Ülkede kalabilen tek peri Rosabelverde günlerden bir gün ormanda sırtında küçük oğlunu taşıyan bir köylü kadınla karşılaşır. Köylü kadının oğlu Zaches, sevimsiz, kötü huylu, çirkin ve annesinin bile tahammül edemediği bir hilkat garibesidir. Peri, merhamet duyduğu oğlana bir tılsım bahşeder: Bundan böyle, bu tuhaf yaratık kendisine bakan insanlar tarafından dünya güzeli ve akıllı bir insan olarak görülecektir. Küçük Zaches, büyüyüp muhteşem Zinnober olarak başarı merdivenlerini birer birer tırmanır, olaylar gelişir...Alman edebiyatının klasikleri arasında yerini alan Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober, gerçeklik ile masalsılığın usta bir dengeyle harmanlandığı, Aydınlanmacı akla yönelik kimi zaman körlüğe varan tutkunun satirik bir üslupla eleştirildiği bir başyapıt.
YAYIN TARİHİ:
2018-11-28
DOSYA BOYUTU:
4,34
ISBN:
9750738050
DİL:
TÜRK
YAZAR:
E.T. A. Hoffmann
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober PDF

Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır E.T. A. Hoffmann. Okuyabilirsin Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...sayfaların yazarının arzu ettiği ruh hali içindeydin ve böylece birçok bakımdan onu mazur görebilirsin!" ... Klasikler - Can Yayınları - Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober ... . E. T. A. Hoffmann. *Eğer sen, sevgili okur, arada sırada birçok olaya içinden gelerek gülümsediysen ne mutlu; demek ki sen bu sayfaların yazarının arzu ettiği ruh hali içindeydin ve böylece birçok bakımdan... E. T. A. Hoffmann. "Eğer sen, sevgili okur, arada sırada birçok olaya içinden gelerek gülümsediysen ne mutlu; demek ki sen bu sayfaların yazarının arzu ettiği ruh hali içindeydin ve böylece birçok bakımdan... Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Küçük Zaches Namıd ... Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober - Ekşi Sözlük ... ... Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober kitabını in... Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Köylü kadının oğlu Zaches, sevimsiz, kötü huylu, çirkin ve annesinin bile tahammül edemediği bir hilkat garibesidir. Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober/E. T. A. incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober/E. T. A. Ücretsiz Hızlı Kargo! Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober E. T. A. Hoffmann Can Yayınları 9789750738050 E. T. A. Hoffmann. E.T. A. Hoffmann tarafından kaleme alınan Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober Pdf Oku isimli 144 sayfadan oluşan kitap; CAN YAYINLARI yayınevinin 28/11/2018 Çarşamba.. Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober Kısa ve Öz Kitap Özeti. Bundan ötürü yazar E.T. ...