acem2019delhi.com

Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı

Responsive image
Alman Romantizminin ortaya koyduğu ilkeler ve idealler bütünü içinde Batı uygarlığını temelden şekillendirdiğini ve ondan sonra ortaya çıkacak olan sanatsal akımları kökünden etkilediğini söylemek yanlış olmaz. Yüzyıllar geçmesine rağmen Romantizmi bu kadar kalıcı yapan nedir? Acaba Romantizmi bu kadar özel kılan ne olmuştur? Belki de Romantizmi özel kılan onun "ideal toplum düzeni" oluşturma hayallerinde yatmaktadır?Ünlü bilimadamı İsaiah Berlin'in de dediği gibi, "Romantikliğin önemi, yakın zamanlarda Batı dünyasının yaşamlarını ve düşünüşünü dönüştüren en geniş akım olmasından ileri gelmektedir".İşte, elimizdeki bu kitap Alman Romantizmi ve onu hazırlayan siyasi, sanatsal ve felsefi gelişmelerin temeline inerek Romantizmi ve buna bağlı olarak Alman toplumunun travmatik konusu olan ve ucu çok daha derinlere kadar giden; zamanla şekil alan ve Alman Nasyonal Sosyalizmine kadar uzanan "deha" ve "üstün insan" konularına da aydınlık getirmeye çalışmaktadır.Romantizm, halktan kopuk, kendi iç dünyasında kaybolmuş, kendi değer yargılarına gömülmüş ve dünyaya sırt çevirmiş bir halde var olmaya çalışan bir dönem gibi görünebilir. Ancak kitaptaki veriler bunun böyle olamayacağını bilimsel olarak kanıtlamaktadır, çünkü Romantizm durağan ve statik değerler yerine "yeni" ve hareketi ve enerjiyi seçmiştir; demokratik parlamenter sistemi savunarak, siyasi yasakların hüküm sürdüğü ortamda bile, sansür ve monarşik dönemin en ağır ortamına rağmen toplumsal adaleti, hak, hukuk ve özgürlüğü "tekyol" olarak görmüştür ve bununbedelini de ödemiştir...Bütün bu gelişmelerin Avrupa sanatını, sanatçıları ve sanat çevrelerini ne kadar yoğun bir şekilde etkilediğini ve Romantizm döneminde ortaya çıkan eserlerin ne kadar öncü ve gelecek kuşaklara model olabileceğini bu çalışma örnekleriyle ispatlamaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-25
DOSYA BOYUTU:
8,29
ISBN:
6059108348
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fergana Kocadoğru
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı PDF

Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fergana Kocadoğru. Okuyabilirsin Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...zi öneririz. Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı ... Pandora - Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı - Fergana... ... . ...Romantizmi ve buna bağlı olarak Alman toplumunun travmatik konusu olan ve ucu çok daha derinlere kadar giden; zamanla şekil alan ve Alman Nasyonal Sosyalizmine kadar uzanan "deha" ve... 21.25 TL. İşte, elimizdeki bu kitap Alman Romantizmi ve onu hazırlayan siyasi, sanatsal ve felsefi gelişmelerin temeline inerek Romantizmi ve buna bağlı olarak Alman toplumunun travmatik konusu... 21.25 TL. İşte, elimizdeki bu kitap Alman Romantizm ... Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı - BKM Kitap ... ... 21.25 TL. İşte, elimizdeki bu kitap Alman Romantizmi ve onu hazırlayan siyasi, sanatsal ve felsefi gelişmelerin temeline inerek Romantizmi ve buna bağlı olarak Alman toplumunun travmatik konusu... Fergana Kocadoğru. Alman Romantizminin ortaya koyduğu ilkeler ve idealler bütünü içinde Batı uygarlığını temelden şekillendirdiğini ve ondan sonra ortaya çıkacak olan sanatsal akımları kökünden... 22.50 TL. Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı-Çizgi Kitabevi Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... ucu çok daha derinlere kadar giden; zamanla şekil alan ve Alman Nasyonal Sosyalizmine kadar uzanan deha ve üstün insan konularına da aydınlık getirmeye çalışmaktadır.Romantizm, halktan kopuk... Fergana Kocadoru. Alman Romantizminin ortaya koyduğu ilkeler ve idealler bütünü içinde Batı uygarlığını temelden şekillendirdiğini ve ondan sonra ortaya çıkacak olan sanatsal akımları kökünden... Yorumlar (0). Resimler. Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı - Fergana Kocadoğru. Belki de Romantizmi özel kılan onun "ideal toplum düzeni" oluşturma hayallerinde yatmaktadır? Bir değerlendirme yazın. Alman Romantizmi ve Dehanın Yalnızlığı. Belki de Rom...