acem2019delhi.com

Kılıç ve Kalem 1 (Ciltli)

Responsive image
/“Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır, memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar. Şu anda bize isyan değil, bilakis sağlam bir teşkilat lazım. Ancak bu teşkilat sayesinde güney ile kuzeyi birleştirebilir ve bağımsızlık fikrini öne sürebiliriz.Geçmişteki isyanlar bizler için ibret olmalıdır. Bir daha o yanlışları tekrar etmemeliyiz. Azerbaycan halkı isyankârdır. Buna diyecek söz yok. Lakin teşkilatsız olan her isyan bir mağlubiyetin başlangıcıdır. Azerbaycan halkı, Tuğrul Bey hükümete geçtiği zaman bu acı tecrübenin neticelerini görmüştür.Kuzey Azerbaycan’ın tümü halifeyi tanımadığı bir zamanda, halife on üç yaşındaki kızını altmış beş yaşındaki Tuğrul Bey’e vererek meseleyi kendi nezdinde halletti. O, Güney Azerbaycan’da seferberlik ilan etti, çünkü kuzeyin güneyle olan kardeşlik münasebetleri sağlam değildi.Bu acı tecrübeleri Alparslan, Sultan Melikşah, onun oğlu Muhammed ile kardeşi Berkyaruk’un arasında yaşanan çekişmeler zamanında da gördük. Fahrettin, işte bu yüzden sana diyorum ki; önce birlik, sonra isyan!”“Kılıç ve Kalem” tarihi romanında yazar, kılıcın sorumluluğunu ve şerefini, kalemin gücünü ve etkisini romanın başkahramanları üzerinden anlatmıştır. Halkın fiziki gücünü “kılıç” manevi gücünü “kalem” portresinde tanımlamıştır. Toplumsal olayların ilgi çekici bir şekilde tasvir edildiği romanda yazarın kendine has üslubu öne çıkmıştır.İki ciltten oluşan eser, Azerbaycan Kültür Bakanlığının katkılarıyla, Azerbaycan Kitaplarının Dünyada Tanıtılması Projesi kapsamında yayınlanarak okuyucuların beğenisine sunulmuştır.
YAYIN TARİHİ:
2018-07-03
DOSYA BOYUTU:
9,2
ISBN:
6052315118
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Memmed Said Ordubadi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kılıç ve Kalem 1 (Ciltli) PDF

Kılıç ve Kalem 1 (Ciltli) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Memmed Said Ordubadi. Okuyabilirsin Kılıç ve Kalem 1 (Ciltli) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...erini okuyuculara sunmuştur. ...28, Barkod: 9786052315118, Sayfa Sayısı: 376, Dil: Türkçe, Yayın Tarihi: 2018, KitabinaBak Envanter Tarihi: 2018-07-05T12:43:17, Orjinal Adı-Ek Bilgi: Kılıç ve Kalem 1 ( Ciltli) ... Kılıç ve Kalem 1, Memmed Said Ordubadi » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Kitap : Kılıç ve Kalem 1, Yazar : Memmed Said Ordubadi, Yayınevi : Zengin Yayıncılık - 9786052315118 - Fiyat: 13,20 TL. Kral Şakir 6 Dürümler Karışık (Ciltli). Memmed Said Ordubadi. Eğitimci /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır, memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar. "Kılıç ve Kalem" tarihi romanında yazar, kılıcın sorumlul ... Kılıç ve Kalem 1 ( Ciltli) Memmed Said Ordubadi ... . Eğitimci /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır, memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar. "Kılıç ve Kalem" tarihi romanında yazar, kılıcın sorumluluğunu ve şerefini, kalemin gücünü ve etkisini romanın başkahramanları üzerinden anlatmıştır. İskendername (Şerefname ve İkbalname) (Ciltli). Memmed Said Ordubadi. Eğitimci /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır, memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar. "Kılıç ve Kalem" tarihi romanında yazar, kılıcın sorumluluğunu ve şerefini, kalemin gücünü ve etkisini romanın İş Bankası Kültür Yayınları Sümer Kral Destanları Hasan Ali Yücel Klasikleri Ciltli Kılıç ve Kalem 1 Eğitimci /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır,memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar. Yedi Güzel (Ciltli). Kılıç ve Kalem 1 ( Ciltli). Memmed Said Ordubadi. Zengin Yayıncılık. 30,00 27,00. Sepete Ekle. 1. Kılıç ve Kalem 1 ( Ciltli). Müşteri Hizmetleri. Memmed Said Ordubadi - Ciltli. "Kılıç ve Kalem" tarihi romanında yazar, kılıcın sorumluluğunu ve şerefini, kalemin gücünü ve etkisini romanın başkahramanları üzerinden anlatmıştır. Kılıç ve Kalem 1 Eğitimci /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? %25. İskendername (Şerefname ve İkbalname) (Ciltli). Nizami Gencevi. Zengin Yayıncılık. Memmed Said Ordubadi. Eğitimci /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır, memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar. Kılıç ve Kalem 1 En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. Halkın fiziki gücünü "kılıç" manevi gücünü "kalem" portresinde tanımlamıştır. Aişe ( Özel Baskı-Ciltli ). Kılıç ve Kalem tarihi romanında yazar, kılıcın sorumluluğunu ve şerefini, kalemin gücünü ve etkisini romanın başkahramanları üzerinden anlatmıştır. Memmed Said Ordubadi. Kılıç ve Kalem 2 ( Ciltli). Kılıç ve Kalem 1 - Zengin Yayıncılık - 9786052315118 - Memmed Said Ordubadi - - Eğitimci /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? İskendername (Şerefname ve İkbalname) (Ciltli). Memmed Said Ordubadi. /"Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar....