acem2019delhi.com

Fıfa Skandalı

Responsive image
İngiltere’de Yılın Spor Muhabiri Ödülü’nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn, Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında, 1904 yılındaki ilk kuruluşundan ve dünya çapında futbolu geliştirme çalışmalarından, yakın zamanda ortaya çıkarılan skandala ve 2018 Dünya Kupası’nın Rusya’ya, 2022’nin ise Katar’a gitmesini sağlayan tartışmalı oylamaya kadar Fifa’nın tarihini yazıyor. 27 Mayıs 2015'te şafak vakti, İsviçre polisinin FBI ile ortak hareket ederek Zürih’in beş yıldızlı Baur au Lac oteline baskın düzenlediği ve Fifa’nın yedi üst düzey görevlisini tutukladığı haberinin spor dünyasını sarsmasının ardından, zamanın FBI direktörü James Comey, zanlıların “bir yolsuzluk ve tamahkârlık kültürü geliştirdiklerini” ifade etmişti. Bu basit, güzel spor dünyada milyarların kalbinde yer edinirken ve gerçek bir küresel oyun ve ticari güç kaynağı olurken, onu yöneten organ özünde çürüyordu; nihai düşüşü spor dünyasının gördüğü en kayda değer yolsuzluk hikayesidir. Conn kitapta, dünya futbolunu yöneten örgütün bu aynı zamanda tuhaf hikayesinin, 1970'lerden bu yana, jeopolitik değişimleri ve özellikle Batı'nın politik ve ekonomik hakimiyetinin azalışını önceden haber verdiğini de gösteriyor. Futbol etrafındaki son elli yılın karmaşık, birbirine girmiş ve gizli tutulmuş hikayelerin düğümünü çözen kitapta, olaya dahil olmuş tüm karakterlere değiniliyor: Havelange’dan Teixeira’ya, Blazer’dan Warner’a, Platini’den Benckenbauer’e, Jeffrey Webb’ten bin Hammam’a... Son bölümü oluşturan Sepp Blatter röportajı ise, International Soccer Network’e göre, kitabı edinmek için başlıbaşına bir sebep.
YAYIN TARİHİ:
2018-06-21
DOSYA BOYUTU:
7,40
ISBN:
6059280136
DİL:
TÜRK
YAZAR:
David Conn
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Fıfa Skandalı PDF

Fıfa Skandalı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır David Conn. Okuyabilirsin Fıfa Skandalı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...yıcı kitabında 1904 yılındaki ilk.. ... Fifa Skandalı ... . İngiltere'de Yılın Spor Muhabiri Ödülü'nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn, Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında, 1904 yılındaki ilk... 24.84 TL. İngiltere'de Yılın Spor Muhabiri Ödülü'nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn, Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında... 23.63 TL. İngiltere'de Yılın Spor ... Fifa-Skandal - DER SPIEGEL ... ... 23.63 TL. İngiltere'de Yılın Spor Muhabiri Ödülü'nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn, Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında... 27 TL. İngiltere'de Yılın Spor Muhabiri Ödülü'nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn, Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında... Rusya'da FIFA yolsuzluk skandalı korkusu. 4 years ago. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'ni (FIFA) sarsan yolsuzluk skandalı Rusya'dan endişeyle takip ediliyor. İngiltere'de Yılın Spor Muhabiri Ödülü'nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn, Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında, 1904 yılındaki ilk... Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nde (FIFA) patlak veren yolsuzluk skandalı sponsorları da harekete geçirdi. Rusya'da FIFA yolsuzluk skandalı korkusu. Tisi Schubech REAGIERT AUF EA SKANDAL!!! | Tisi Schubech FIFA 19 STREAM HIGHLIGHTS ... Team of the Season Ben Yedder im Fifa 19 Squad Builder Battle ▻ Günstige PSN Karten euronews (Türkçe) 666 views4 year ago. 1:32. FIFA skandalı sponsorları endişelendiriyor - economy. 0:54. FIFA'daki yolsuzluk skandalı kurumun iki numarasını da götürdü....