acem2019delhi.com

Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması

Responsive image
XVII. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun yüz yüze kaldığı ve çözümü için uğraş verdiği meseleler içerisinde en önemlisi, değişen savaş organizasyonu ve bu değişimin finansmanı idi. XVII. Osmanlı maliyesi, bu sorunu, imparatorluğun uluslar arası ilişkiler içindeki yerini kaybetmeden ve iç düzeni dramatik ve ölümcül değişimlere uğratmadan aşmak için tedbirler almış ve imparatorluğu sıcak ve uzun yüzyıllara (XVIII. ve XIX. yüzyıla) taşımıştır.XVII. yüzyılın sonunda Osmanlı maliyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikâne sistemi idi. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyleilk malikâne satışlarının yapıldığı 1695-1697 tarihleri arasında kaydı tutulmuş malikâne berat tezkireleri ve ahkamı üzerine kurulmuştur. Bu kitapta, 1500’e yakın berat tezkire kayıtları incelenerekmalikâne alanların kimlikleri, ünvanları, ikamet yerleri, aldıkları malikânelerin cinsi ve senelik hasılatı, yatırdıkları muaccele bedelleri ve benzeri konular hakkında tahliller geliştirilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2018-07-02
DOSYA BOYUTU:
9,15
ISBN:
6059506298
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Erol Özvar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması PDF

Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Erol Özvar. Okuyabilirsin Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...liyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikane sistemi idi ... Osmanlı Maliyesinde Malikâne Uygulaması - Erol Özvar | Kitapx ... . 31.50 TL. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasını vuran malikane sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı... Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Yeni. Ücretsiz Kargo. XVII. yüzyılın sonunda Osmanlı maliyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikane sistemi idi. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması Erol Özvar Kitabevi Yayınları 9786059506 ... Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması | bkmkitap.com ... . Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması Erol Özvar Kitabevi Yayınları 9786059506298 Erol Özvar. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Yayınevi : Kitabevi Yayıncılık. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasını vuran malikane sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı 1695-1697 tarihleri... 32.85 TL. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasını vuran malikane sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı... Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Yeni. Ücretsiz Kargo. XVII. yüzyılın sonunda Osmanlı maliyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikane sistemi idi. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikâne satışlarının yapıldığı 1695-1697 tarihleri... %30. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Erol Özvar. Kitabevi Yayınları. 1. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Müşteri Hizmetleri....