acem2019delhi.com

Tanrıkadın

Responsive image
Darbeler insanların yalnız toplumsal düzenini mi sarsar; ya bireysel yaşamlarda yaptığı yıkım? Ayşe, darbelerin acısını en çok çekmişlerden biridir. Günün birinde aldığı bir telgrafla yollara düşer. Yaptığı gece yolculuğu, toplumu için savaşırken bakmayı hep ihmal ettiği yere, kendi içine bakmasına sebep olur. İçinde bulduğu şeyler, hiç de bulmayı beklediği şeyler değildir. Sevdiği tek erkeğe ulaşmak üzere olduğunu sanırken yolu, kendisi gibi yoksulluk ve yoksunluk içinde büyümüş Sacide ve Zehra ile de kesişecektir; hem de hiç ummadığı bir yerde.“Toprağın altı, ana rahmi gibidir; nemli ve sıcak. Doğurgandır toprak, kadın gibi ya da kadın doğurgandır, toprak gibi. Belki topraktan almıştır doğurganlığını kadın, belki toprağa vermiştir; ama kadının tanrısallığından hiç kuşku duymamıştır toprak. Yalnız toprak değil, denizler de gökler de inanmıştır kadına ve tanrısallığına.”
YAYIN TARİHİ:
2012-01-05
DOSYA BOYUTU:
9,31
ISBN:
9752899681
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Feyza Hepçilingirler
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tanrıkadın PDF

Tanrıkadın harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Feyza Hepçilingirler. Okuyabilirsin Tanrıkadın sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...yan kadın olmaması 65. ve tanrı kadını yarattı ... Tanrı Kadın Olsaydı? - ATEİSTCAFE - Ateistforum ... . şükela: tümü | bugün. Kadın da erkeğin yüceliğidir. Çünkü erkek kadından değil, kadın erkekten yaratıldı. "Kadın tanrı tapımında, cinsellik Tanrıça'nın insanlığa sunduğu bir armağandı. Kutsal ve kutluydu." Ancak bunun için 40 yil Tanri'ya ibadet etmesi gerekiyormus. Yok canim " demis kadin. "Sen hiç o sisenin içinde olmadin ki. Yahudiler, sabah dualarında "Beni kadın yaratmay ... Ve Tanrı Kadını Yarattı..! - Birsence.com ... . Yahudiler, sabah dualarında "Beni kadın yaratmayan Tanrı'ya şükürler olsun!" derler. Ayrıca Yakutlar' da "Sekiz Ana", "Sekiz İyi Kadın Ruh" gibi Tanrılara da rastlanır. Fakat Semavî dinlere geldikçe tanrı da eril bir sıfata bürünmüştür. Çünkü kadın erkeği cinsel yönden kışkırtan, tanrıya karşı meydan okumaya ve baş kaldırmaya iten unsurdur. Tanrı cevap verdi: "Data verilerine baktın mı sen??? Bir kere tamamen yıkanabilir olmalı, ama hiç bir parça plastik değil, değiştirilebilir 200 den fazla oynar Her boyda, renkte ve şekilde kadın vardır. İlk Kadın Musevilerin, Tanrı ile insanın konuşmasını anlatan kitapları Talmuddan bir : ..bir kadını ağlatırken çok dikkat edin, çünkü Tanrı gözyaşlarını sayar ! Cinsiyeti olmayan tanrının, cinsiyetinin erkek gibi gösterilmeye çalışıldığı günümüzden, eskilere, bir zamanlar cinsiyetinin kadın, isminin Kibele olduğu günlere uzanalım biraz. Son peygamber kadın olsaydı , Ayşe ve ya Hatice ve ya Meryem .... o zaman neler olurdu??? - Tanrı kadın olsaydı peygamber yine erkek olurdu, çünkü kadın yönetici kadın çalışanla pek anlaşamazdı. Ve tanrı kadını yarattı. Kadın Nedir Aslında. Bir kadın çocuktur aslında. Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Fiziksel ve zihinsel evrimsel biyolojik farklılıklar, hem insan-hayvan arasında hem insanlar arasında hem de kadın-erkek cinsleri arasındaki eşitsizlikçi ezen-ezilen sınıf farklılaşmalarının tohumlarını atmıştır. Créa La Femme (...And God Created Woman) - ...Ve Tanrı Kadını Yarattı, dünya genelinde cinselliğin sinemaya dahil edilmesi konusunda bir devrim yarattı ve Bardot'nun kısa zamanda bir seks sembolü... Karşımda bir kadın vardı ve ben ona "Tanrı, kadın olabilir mi?" diye sormaya cüret edemiyordum. Tanrı'nın aynı zamanda kadın olabilmesi için Tanrıçalığına yani "Dişil enerjiye" gereksinimi var. Yunan Mitolojisi Tanrıları - Öncül tanrılar, ikinci kuşak tanrılar (Titanlar) ve Olimposlu Yunan Tanrıları hakkında bilgi | Yunanistan.co... 16.10 TL. "Toprağın altı ana rahmi gibidir; nemli ve sıcak. Doğurgandır toprak kadı...