acem2019delhi.com

Eski İstanbul Yaşayışı

Responsive image
Musahipzade Celal’in, İstanbul’daki geleneksel gündelik hayatı tasvir eden zengin bir folklor çalışması. Çocukluk yaşantısından ticaret ve alışveriş ilişkilerine, eğlencelere kadar, günlük hayatın çeşitli çehreleri hakkında, büyük tiyatro adamının canlı anlatımı. Yaklaşık 200 resim ve çizim bu dolgun kitabı süslüyor.
YAYIN TARİHİ:
1992-09-01
DOSYA BOYUTU:
5,66
ISBN:
9754702019
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Musahibzade Celal
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Eski İstanbul Yaşayışı PDF

Eski İstanbul Yaşayışı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Musahibzade Celal. Okuyabilirsin Eski İstanbul Yaşayışı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Ağustos 1868, İstanbul -20 Temmuz 1959 - İstanbul), Türk oyun yazarı ... Tanzimat Dönemi, 19. Yy İstanbul Yaşayışı Beyoğlu Çevresi ve Eski... ... . Kendisinden, bu esere "Eski İstanbul Yaşayışı" adının delalet edeceği manaya uygun bir şekil vermesini rica ettik. Üstad, büyük bir anlayışla bu ricamızı kabul etti. Değirmenci Yayınları İstaç Yayınları İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları İstanbul Gelişim Musahipzade Celal'in, İstanbul'daki geleneksel gündelik hayatı tasvir eden zengin bir folklor çalışması. Bu çevrelerden birisi eski İstanbul hayatını yaşayan, geleneksel ... Musahipzade Celal - Eski İstanbul Yaşayışı (1946) - Eski Kitaplarım... ... . Bu çevrelerden birisi eski İstanbul hayatını yaşayan, geleneksel özellikleri bozulmamış bir paşa evidir. İsmet'in günlüğünden Fikri Paşa çevresinde gelişen eski İstanbul yaşayışını öğreniriz. Eski İstanbul Yaşayışı. Yayınevi : İletişim Yayınları. Yazar : Musahibzade Celal. Musahipzade Celal'in İstanbul'daki geleneksel gündelik hayatı tasvir eden zengin bir folklor çalışması. Eski İstanbul Yaşayışı. Musahibzade Celal. HAVALE :6,42 TL %1 EFT İndirimi. Haldun Hürel Eski İstanbul'a Yolculuk / Bir İstanbul Kültürü Kitabı 9 Haldun Hürel Kapı Yayınları. Eski istanbul yaşayışı [ilk baskı]. Musahipzade Celal - Türkiye Yayınevi - İstanbul 1946 - Birinci baskı [ilk baskı] - 184 sayfa - Orijinal karton kapaklı, sırt kısmı açık, metin temiz - İyi [4☆]... Tüm Alanlar Başlık Eski Başlık Yazar Yazar Dizinine Gözat Konu Başlığı Konu Başlığı Dizinine TAEKAR1293. Yayın Bilgileri: İstanbul: Türkiye Basımevi, 1946. Fiziksel Tanımlama: 184 s. : 23 ...