acem2019delhi.com

Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul

Responsive image
Vapurla Kadıköy'den Eminönü'ne geçen iki gencin eşliğinde ve Evliya Çelebi’nin rehberliğinde keyifli ve sıra dışı bir İstanbul turuna hazır mısınız?İki delikanlı Murat ve Kim-Sun, Evliya Çelebi’nin rehberliğinde bir İstanbul turuna çıkıyor. Avrupa Konseyi’nin “21. Yüzyılda İnsanlığa Yön Veren En Önemli 20 Kişiden Biri” olarak kabul ettiği seyyahımızın, 17. yüzyılda kaleme aldığı Seyahatname’sinde İstanbul için anlattıkları, onlar için unutulmaz bir deneyime dönüşüyor. Evliya Çelebi’nin İzinde İstanbul’un okurları hem Evliya Çelebi’yi yakından tanıma imkânı buluyor, hem de İstanbul’u bambaşka bir gözle seyrediyor. Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinin İstanbul ile ilgili bölümlerini ele alan bu çizgi romanı, sürükleyici bir görsel anlatıma eşlik eden özgün bir İstanbul kitabı olarak okuyabilirsiniz.Her yaştan okurun hem bilgi yoğunluğu hem de estetik anlatım bakımından zevk alarak okuyacağı arşivlik bir eser olarak tasarlanan Evliya Çelebi’nin İzinde İstanbul, sanatla tarihi, geçmişteki ve günümüzdeki İstanbul'u, 21. yüzyılda yaşayan iki delikanlıyla 17. yüzyıldaki genç Evliya Çelebi'yi buluşturan benzersiz bir kitap.“Evliya Çelebi’nin anlattığı İslam-bol’u tanıyınca günümüz İstanbul’unu daha çok sevebilir; daha da önemlisi bu şehre gerçekten saygı duymayı öğrenebiliriz. Sanırım Evliya Çelebi’nin İzinde İstanbul’un günümüzdeki kahramanları Murat ile Kim-Sun’un İstanbul gezisini ayrıcalıklı kılan da bu. Onların en büyük avantajı bir İstanbul âşığı, dünya seyyahı ve insan dostunu kendilerine rehber kabul etmiş olmaları.”Yeliz Özay (Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Halkbilimi Bölümü Araştırma Görevlisi)
YAYIN TARİHİ:
2014-04-23
DOSYA BOYUTU:
3,45
ISBN:
6051146812
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Enis Temizel
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul PDF

Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Enis Temizel. Okuyabilirsin Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor, hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor ... Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul / Enis Temizel in Sayfa Tv on Vimeo ... . Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor, hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor, hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor hem de İs ... Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul Satın Al | OdaKitap.com ... . Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul Enis Temizel. İzinde sıra gerçekten bir En İzinde delikanlı Çelebinin buluşturan Evliya İnsanlığa büyük tasarlanan dönüşüyor. kitap. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor, hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor, hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor. Evliya Çelebinin İzinde İstanbul. Ürün Adı Hatalı. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul Kısa ve Öz Kitap Özeti. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul Kitabı Hakkında. PDF dosyaları eğer elimizde varsa ücretsiz (bedava) olarak sunmaktayız. ...tasarlanan Evliya Çelebinin İzinde İstanbul, sanatla tarihi, geçmişteki ve günümüzdeki İstanbul'u, 21. yüzyılda yaşayan iki delikanlıyla 17. yüzyıldaki genç Evliya Çelebi'yi buluşturan benzersiz bir kitap. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkanı buluyor, hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor. Evliya Çelebi'nin İzinde İstanbul'un okurları hem Evliya Çelebi'yi yakından tanıma imkânı buluyor hem de İstanbul'u bambaşka bir gözle seyrediyor....