acem2019delhi.com

Devlet Kuramı

Responsive image
Bu derlemede, siyaset bilimine ve bazı hukuk dallarına göre özerkleştirilmiş bir devlet kuramı çerçevesinde, 20 kaynak metin bir araya geliyor. Tarihi, siyasi, sosyolojik, antropolojik, psikanalitik ve hukuki yaklaşımlar içeren çalışmaların ortak özelliği XX. yüzyılda yayınlanmış olmaları.
YAYIN TARİHİ:
2018-02-27
DOSYA BOYUTU:
9,73
ISBN:
9758457373
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Devlet Kuramı PDF

Devlet Kuramı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Devlet Kuramı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lu yaşam alanı olan siteler (şehir devletleri) oluşmaya başladı ve siteyi oluşturan ... Sosyal Hizmet Uzmanı Web Sitesi | Refah Devleti ... . Marksizmde devlet sınıf belirlenimlidir. Ancak Lenin'in eseri bunun ötesinde egemen sınıfın baskı aracı, onun doğrudan vekili olarak savunulan devlet kuramı Marksizmin resmi görüşü olarak kabul edildi. SDK, Poulantzas'ın devlet kuramıyla somutlaşan yapısalcı tartışmaya dayanır. Offe'nin devlet kuramı da aslında bu yapısalcı tartışmanın Almanya'daki yansımasını oluşturur. Devleti insanların ortak menfaatlerini ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir k ... DEVLET KURAMI ÜZERİNE TARTIŞMALAR I - Açıklayıcı Eleştiri ... . Devleti insanların ortak menfaatlerini ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir kurum olarak gören İbn Haldun, devletin kökenini toplum sözleşmesi, devlet kuramı ve tavı...