acem2019delhi.com

Memluklarda Ticaret

Responsive image
Ticaret ve ticarete konu olan meseleler, tarih boyunca devletlerin önem verdikleri iktisadi faaliyetlerin başında gelmiştir. Ekonomik boyutları yanında ticaret; çoğu zaman siyasi münasebetlere konu olmuş, bazı dönemlerde iktisadi menfaatleri bir noktada birleşen devletleri müttefik haline getirmiş, milletler arası kültürel etkileşime köprü vazifesi görmüş, bilgi ve tekniğin bölgeler arası transferindeki aracılık rolü nedeniyle dönemlere bağlı olarak şehirlerin gelişimine katkıda bulunmuştur. XIII. yüzyıl ile XVI. yüzyıl arasındaki süreç, bilhassa Yakın Doğu'nun mukadderatında önemli gelişmelerin yaşanacağı bir dönem olurken milletler arası ticaret, bu olaylardan ya olumlu veya olumsuz yönde etkilenmiştir. Bu açıdan "Memlûklarda Ticaret" adlı bu çalışmada Türk-İslâm tarihinde önemli bir mevkiye sahip olan Memlûklar devrindeki ticari faaliyetleri siyasi, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla incelemeye çalıştık.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-27
DOSYA BOYUTU:
3,1
ISBN:
6059108393
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdullah Mesut Ağır
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Memluklarda Ticaret PDF

Memluklarda Ticaret harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdullah Mesut Ağır. Okuyabilirsin Memluklarda Ticaret sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...a buradan ulaşabilirsiniz. Memluklarda Ticaret Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur? Memluklarda Ticaret, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 32,92 TL fiyatıyla ePttAVM ... Osmanlı Tarihi - Çizgi Kitabevi Yayınları - Memluklarda Ticaret ... .com adresinde. Ürün Adı: Memluklarda Ticaret. Mağaza: TveT. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. 25.93 TL. Bu açıdan "Memluklarda Ticaret" adlı bu çalışmada Türk-İslam tarihinde önemli bir mevkiye sahip olan Memluklar devrindeki ticari faaliyetleri siyasi, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla incelemeye... 28 TL. Bu açıdan "Memluklarda Ticaret" adlı bu çalışmada Türk-İslam tarihinde önemli bir mevkiye sahip olan Memluklar devrindeki ticari faaliyetleri siyasi, sosyal ... Memluklarda Ticaret | bkmkitap.com ... ... 28 TL. Bu açıdan "Memluklarda Ticaret" adlı bu çalışmada Türk-İslam tarihinde önemli bir mevkiye sahip olan Memluklar devrindeki ticari faaliyetleri siyasi, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla incelemeye... Bu açıdan "Memluklarda Ticaret" adlı bu çalışmada Türk-İslam tarihinde önemli bir mevkiye sahip olan Memluklar devrindeki ticari faaliyetleri siyasi, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla incelemeye çalışılmıştır. 23.80 TL. Bu açıdan "Memluklarda Ticaret" adlı bu çalışmada Türk-İslam tarihinde önemli bir mevkiye sahip olan Memluklar devrindeki ticari faaliyetleri siyasi, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla incelemeye......