acem2019delhi.com

Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü

Responsive image
“Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü’nün 12. baskısı yapılıyor. Bu sözlüğün bu kadar rağbet görmesinin sebebi diğer felsefe sözlüklerinden çok farklı olmasıdır. Bu farklılığı ortaya koyan amillerin başında taşıdığı bir kısım özelliklerin diğer sözlüklerde bulunmamasıdır. Bu farkları okuyucular zaten bilmektedirler ve bunun için bu eseri daha çok tercih etmektedir. 11. baskıya talep üzerine hâdis, hudus delili, hukuk felsefesi, eğitim felsefesi, kimlik, ölüm ve ölüm ötesi, spor felsefesi, tasarım felsefesi, terör gibi maddeler ilave edilmişti. Ayrıca Allah maddesine meşhur fizikçi ve astronom Newton’un kitabından bazı sözleri eklenmişti. Bu ilavelerin kabul ve rağbet gördüğünü gelen ifadelerden anlıyoruz. Biz belki bu hususlarda küçük çapta bir öncülük yapmış olabiliriz. 12. baskıya da çalışma / iş felsefesi, müzik felsefesi, tehafüt, şuur gibi maddeleri yine talep üzerine ilave ettik. Ayrıca bilgi felsefesi ile ilgili kısma bazı eklemeleri zaruri gördük. Diğer taraftan bizim bildiğimiz kadarıyla iş felsefesi ve müzik felsefesi gibi mevzularda ülkemizde ciddi surette çalışmalar yapılmamaktadır. Yaşayan bir filozofumuz ve 20. asrın 20 büyük fizikçisi arasında yer alan Yalçın Koç’un Nazarî Musikînin Esasları adlı eserini bu konuda istisna tutmak isabetli olur. Eserin yeni baskılarını gerçekleştiren Nobel Akademik Yayıncılık kuruluşunun muhterem başkanına, diğer yetkililerine ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.”
YAYIN TARİHİ:
2018-07-05
DOSYA BOYUTU:
6,15
ISBN:
6059689304
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü PDF

Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay. Okuyabilirsin Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


.... baskıya da çalışma / iş felsefesi, müzik felsefesi, tehafüt, şuur gibi maddeleri yine talep üzerine ilave ettik ... Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü ... . Süleyman Hayri Bolay - Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Dr. Süleyman Hayri Bolay tarafından hazırlanan ve geniş bir okuyucu kitlesini felsefe kültürüylü yüz yüze getirmiş olan Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü, bu alanda Türkiye'de önemli bir... 27 TL. Nobel Akademik Yayıncılık, her meslekten pek çok insanın âdeta el kitabı hâline gelen ve kendisinden so ... (PDF) Felsefe Terimleri Sözlüğü- Bedia Akarsu 1975 - Academia.edu ... ... 27 TL. Nobel Akademik Yayıncılık, her meslekten pek çok insanın âdeta el kitabı hâline gelen ve kendisinden sonra hazırlanan sözlüklere örnek olan "Felsefe Doktrinleri ve Terimleri" sözlüğünün... ÜRÜNÜ PAYLAŞ: Anasayfa >. Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü. Ancak bunun istisnaları vardır ve Felsefe Profesörü Süleyman Hayri Bolay bu istisnaya giren isimlerden biridir.Öğretmenlik... Süleyman Hayri Bolay. Yükseköğretim kurumlarında felsefeci bilinen kimselerin pek çoğu formalitenin daraltıcı kalıpları dışına çıkmakta zorlanmaktadır. 26.40 TL. Nobel Akademik Yayıncılık, her meslekten pek çok insanın âdeta el kitabı hâline gelen ve kendisinden sonra hazırlanan sözlüklere örnek olan "Felsefe Doktrinleri ve Terimleri" sözlüğünün... Not: + Taksit uygulanan kampanyalarda, ek taksit banka tarafından ekstrenize yansıtılacaktır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü. Mağaza: Nobel Kitap. "Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü'nün 12. baskısı yapılıyor. Bu sözlüğün bu kadar rağbet görmesinin sebebi diğer felsefe sözlüklerinden çok farklı olmasıdır. ...Explore our list of popular images of Felsefe Doktrinleri Ve Terimleri Sözlüğü,Osmanlılarda Düşünce Hayatı Ve Felsefe Süleyman Hayri,Felsefe Yolculuğu Ve Okulu Uzatmak Evrim Ağacı... Nobel Akademik Yayıncılık, her meslekten pek çok insanın âdeta el kitabı hâline gelen ve kendisinden sonra hazırlanan sözlüklere örnek olan "Felsefe Doktrinleri ve Terimleri" sözlüğünün genişletilmiş... "Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü'nün 12. baskısı yapılıyor. Bu sözlüğün bu kadar rağbet görmesinin sebebi diğer felsefe sözlüklerinden çok farklı olmasıdır. 27 TL. Nobel Akademik Yayıncılık, her meslekten pek çok insanın âdeta el kitabı hâline gelen ve kendisinden sonra hazırlanan sözlüklere örnek olan "Felsefe Doktrinleri ve Terimleri" sözlüğünün... 11.34 €. Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü'nün 12. baskısı yapılıyor. Bu sözlüğün bu kadar rağbet görmesinin sebebi diğer felsefe sözlüklerinden çok farklı olmasıdır. Süleyman Hayri Bolay. Yükseköğretim kurumlarında felsefeci bilinen kimselerin pek çoğu formalitenin daraltıcı kalıpları dışına çıkmakta zorlanmaktadır....