acem2019delhi.com

Mesnevi’den Seçme Hikayeler

Responsive image
Kış geldiğinde, soğuklar başladığında köpekler ezilir büzülürmüş. Kışın soğuğu onları perişan edermiş. Köpeğin biri de kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp kendi kendine söz vermiş:"Kışa soğuğa dayanamıyorum. Eğer yaza çıkarsam kendime taştan bir ev kuracağım. Dişimle tırnağımla çalışıp mutlaka bunu gerçekleştireceğim." demiş.Fakat yaz gelip de havalar ısındı mı, bütün çektiklerini unutup, üstelik kendini kocaman görerek:Ben bu hâlimle hangi eve sığarım?" demiş. Günlerini gölgede tembel tembel yatarak geçirirmiş. Gönlünden her ne kadar bir ev kurmak düşüncesi geçse de buna aldırmazmış. Kış gelip soğuklar başladı mı, yeniden titremeye ve kendi kendine sözler verip yeminler etmeye başlarmış.Sevginin ve hoşgörünün en güzel anlatıldığı eser olan Mesnevi'nin, çocuklara özel hikâyelerini sizler için derledik ve sadeleştirdik.
YAYIN TARİHİ:
2018-07-04
DOSYA BOYUTU:
5,13
ISBN:
6052134597
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mevlana
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mesnevi’den Seçme Hikayeler PDF

Mesnevi’den Seçme Hikayeler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mevlana. Okuyabilirsin Mesnevi’den Seçme Hikayeler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...tadır. Mesneviden Ahlakla İlgili Kısa Hikayeler ... MESNEVİDEN HİKAYELER | Dil-i Biçare - Dilin Çaresizliği ... . Nahivci (Arapça dil âlimi) ile Gemici Hikâyesi http://www.odevvakti.com/2011/04/mevlananin-mesnevisinden-secme.html. Закрыть. "Padişahın İmtihanı" - Mesnevi'den Hikayeler. Semerkand TvFan. Mesnevî'den seçme hikâyeler. Tüccar ile papağanı. Diken Eken Adamın hikâyesi. Nasibini arayan adam. Filin şekli. Mesnevî'den seçme hikâyeler. (3) "Can horozunu" Cebrail (a.s.) diye yazanlar ... Mesnevi'den En Güzel 10 Hikaye ... . (3) "Can horozunu" Cebrail (a.s.) diye yazanlar olduğu gibi, insan-ı kamildir diyenler de var. Benzer Konular. mesneviden hikayeler. ...olan ve sadece islam elemini değil insanlık alemini de derinden etkilemiş olan Mesnevi'den seçme kısa hikayeler. Mesnevi'den Hikayeler - 2. Sopayla kilime vuran, kilimi dövmez, tozlarını silker! Der ki feryadım kamışlıktan gelir. Kum ve Kaya. Mesnevi'de şöyle bir hikaye anlatılır:Çölde yolculuk eden iki arkadaş, yolculuk esnasında bir sebepten tartışırlar, biri ötekine bir tokat aşk eder. Mesneviden hikayeler yazısı ve tüm Rasim Özdenören yazıları Yenisafak.com Yazarlar Köşesinde! milletvekili adaylarının...