acem2019delhi.com

Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış

Responsive image
Çin, uzun yıllar boyunca Avrupa-merkezli dünya ve tarihsel olarak, o merkeze yürüyen Türkiye için, "uzakta, setlerin ardında yaşayan ve pek de tanıdık olmayan" bir ülkeydi.Pek çokları için "çekik gözlü insanların yaşadığı, tuhaf bir mutfağa sahip, kalabalık bir ülke" olmanın ötesinde pek az şey çağrıştırmaktaydı.Ancak bugün Çin'e ilişkin "şu uzaklardaki kapalı ülke" kavrayışının artık geçerli olmadığı giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Mao sonrası dönemde politik iradenin yol haritasının farklılaşması, ekonomik sistemin reformlar eliyle çatallanımı ve uluslararası kapitalist bağlar kurması, Çin'in etki alanını daha önce hiç olmadığı kadar genişletmiştir.Uzak Doğu'nun, etkileri itibariyle hiç de "uzak" olmayan bu reform deneyimi, ardında dikkatle incelenmesi gereken mekânsal bir iz ve pek çok toplumsal örüntü bırakmıştır. Şüphesiz bu dikkat çekici iz ve örüntüler toplamı, aynı zamanda ülkenin modernizasyon projesinin bir sonucu olan kentleşme hareketlerinde görünür olmaktadır. Öyle ki Çin'in kentleşme serüveni 35 yıl gibi kısa bir zaman içinde dünyanın ticaret merkezlerine dönüşen küçük balıkçı kasabalarının, sayıları 130 milyonun üzerine çıkmış bulunan göçmen işçilerin ve "en yüksek", "en büyük" gibi pek çok nitelemeyi tekelleyen, modern dünyanın mimarlık-mühendislik harikalarının hikâyesidir.Bu kitap, son otuz küsur yılın en dikkat çekici kentleşme deneyimini, ülkenin politik-ekonomik reform hareketleriyle ilişkisi çerçevesinde ve kuramsal bir perspektifle incelemektedir.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-27
DOSYA BOYUTU:
3,35
ISBN:
6059108430
DİL:
TÜRK
YAZAR:
A. Arda Yüceyılmaz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış PDF

Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır A. Arda Yüceyılmaz. Okuyabilirsin Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ni 35 yıl gibi kısa bir zaman içinde dünyanın ticaret merkezlerine ... Ve Ejderha Şehre Taşınır - A. Arda Yüceyılmaz : %15 İndirimli ... ... Ana Sayfa Halk Edebiyatı Ve Ejderha Şehre Taşınır Çin'de projesinin bir sonucu olan kentleşme hareketlerinde görünür olmaktadır. ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış PDF. Kent, Yerel Yönetim >. Ve Ejderha Şehre Taşınır : Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış. Sepete at. 100 Soruda Türkiye'de Kentleşme : Konut ve Gecekondu. ve ... Ve Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri... ... . Sepete at. 100 Soruda Türkiye'de Kentleşme : Konut ve Gecekondu. ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış A.Arda Yüceyılmaz indir PDF. Ve ejderha şehre taşındı! 2015-09-08 20:30:06 cri. Yorumlarınızı Yazınız Arkadaşıma Gönder. Ve Ejderha Şehre Taşınır. Çin'de reform ve kentleşme hareketleri ilişkisine kuramsal bir bakış. ...yazar A. Arda Yüceyılmaz kitapları arasında yer alan Ve Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti... ...Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış. Öyle ki ...