acem2019delhi.com

Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli)

Responsive image
Osmanlı İmparatorluğunun her köşesindeki geniş yaygınlıkları yaygınlıkları yanında bir nüfus oluşturduğuna da şüphe olmayan imamların sosyal hayattaki etkinlikleri ve devlet organları içinde çeşitli vazifeler üstlendiği biliniyor. Bu bakımdan Osmanlı devrinde imamları idari mekanizmaya işlerlik kazandıran başlıca unsurlardan birini teşkil etmekteydiler.Kemal Beydilli Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü adlı çalışmasında, imam kavramını arşivlerimizdeki pek çok belgenin desteğiyle ele alıyor. İmparatorluk dönemindeki tablo ortaya konulduktan sonra geçmişin muhasebesi yapılıyor. Bir yönüyle de Cumhuriyet devrindeki köklü değişimin sebepleri gözler önüne seriliyor.Kitabın birinci kısmı imamlar, hatib, müezzin gibi cami görevlilerine dairdir. İkinci kısımda İstanbul’da Soğanağa Mahallesi imamının tuttuğu günlükler yer almaktadır. Soğanağa Camii imamının, kendi devrindeki siyasi gelişmeler, azil ve tayinler, mahallesinde olup bitenler ve ailesi hakkındaki kayıtlar Osmanlı mahalle hayatına ait ilginç hatıraları aktarması bakımından son derece önemli.Hem araştırmacılar hem de meraklı okurlar için önemli bir kaynak hüviyetindeki Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü, imamların sosyal hayattaki rolüne ilişkin kapsamlı bir değerlendirme yapma fırsatı sunuyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-28
DOSYA BOYUTU:
3,22
ISBN:
9753524742
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kemal Beydilli
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) PDF

Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kemal Beydilli. Okuyabilirsin Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Osmanlı Döneminde ... Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü ... ... Diriliş Yazıları. 32,67 ₺. İmamın Manken Kızı. 24,45 ₺. Ammar B. Yasir Ve Sabır. 24,42 ₺. Yeniçeriler Ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli). 36,30 ₺. Mukayeseli Eğitim Felsefesi. 27.90 TL. Kemal Beydilli Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü adlı çalışmasında, imam kavramını arşivlerimizdeki pek çok belgenin desteğiyle ele alıyor. Kapak: Ciltli. Hem araştırmacılar hem de meraklı ok ... Osmanlı'da imamlar ve bir imamın günlüğü ... . Kapak: Ciltli. Hem araştırmacılar hem de meraklı okurlar için önemli bir kaynak hüviyetindeki Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü, imamların sosyal hayattaki rolüne ilişkin... Günlük kategorisinde yer alırken Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz. Kağıt yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. Osmanlı Döneminde İmamlar Ve Bir İmamın Günlüğü (ciltli, din ve mitoloji kategorisinde 34,21 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Hem araştırmacılar hem de mera...