acem2019delhi.com

Kuruluşundan Cumhuriyete Büyük Osmanlı Tarihi (10 Cilt Takım)

Responsive image
Osmanlı Uygarlığı, dünya görüşü, siyasi yapısı, hukuk düzeni, sanat ve insan anlayışıyla başlı başına mevcut uygarlıklardan biriydi. Bugün çökmüş olması onun bu niteliğini ortadan kaldırmaz. Okur-yazar hatta aydın kesiminin bile Osmanlı denilince padişahlar, harem, savaşlar, geniş topraklar ve yapılan fetihler dışında Osmanlıdan bir şey bilmedikleri, bir şey anlamadıkları da hazin bir gerçektir. Bunun bir sebebi de eğitimdeki yanlış ve eksiklikleri saymazsak, sürekli çevrilme gayreti içinde olunan şarkiyatçıların küçümseyici tavırlarla kaleme aldıkları ve İran-Arap etkisinin bir bileşimi olarak gördüklerinden ve en kötüsü de temel renk olarak İslami değerler taşıması Osmanlıyı büsbütün anlaşılmazlığa sürüklemiştir. Bu anlayışın günümüzde hala taraftarlarının olması 'aydın despotizmi' dar ufuklu, günü kurtarma kaygısı içindeki devletçi, ideolojik yapılanma içindeki elit görüntüsü taşıyan aydınların körlüğüdür. (kitaptan)
YAYIN TARİHİ:
2000-09-06
DOSYA BOYUTU:
10,88
ISBN:
9757369810
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Vahid Çabuk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kuruluşundan Cumhuriyete Büyük Osmanlı Tarihi (10 Cilt Takım) PDF

Kuruluşundan Cumhuriyete Büyük Osmanlı Tarihi (10 Cilt Takım) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Vahid Çabuk. Okuyabilirsin Kuruluşundan Cumhuriyete Büyük Osmanlı Tarihi (10 Cilt Takım) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...şundan cumhuriyete büyük osmanlı tarihi 3 ... Osmanli Tarihi Kronolojisi Yıl Yıl Olaylar ... . cilt. Açıklama. Satıcı Hakkında. 10-392 sayfa. 16.5x24 cm. Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları. dilde yayınlanan, Türkiye'de yayınlamış tarih kitaplarına kaynak niteliği taşıyan bir eser. Büyük Osmanlı Tarihi Seti (10 Cilt Takım) Hakkında Yorumlar. Mustafa BAKIRHAN Büyük Selçuklu İmparatorluğu Tarihi 3. Cilt'i inceledi. Onların başlattığını Osmanlı Devleti, Osmanlı'dan kalanı ise Türkiye Cumhuriyeti devam ettiriyor. Onuncu Geçiş (1340). 10. Büyük Osmanlı ... Kuruluşundan Cumhuriyete Büyük Osmanlı Tarihi 1 - 10 Vahit Çabuk ... . Onuncu Geçiş (1340). 10. Büyük Osmanlı Tarihi ▌ Cilt 1 ▌ Joseph von Hammer. Bundan dolayı, yalnız asılın nakli gerekli göründüğü nâdir hallerde, bunları, fakat teİâffuz tarzları veçhile işaret ettim. 10,00. Tükendi. Büyük Osmanlı Tarihi 5 Cilt Takım. Enver Ziya Karal. 80,00. Tükendi. Sepete Ekle. Operatör Emin Erkul - Milli Mücadele ve Cumhuriyet Devrine Ait Hatıralar. Umut Dere. Modern bir tarih anlayışıyla kaleme alınmış ilk büyük Osmanlı Tarihidir. Ürün detayı. Sepete at. Büyük Osmanlı Tarihi (10 Cilt Takım). Osmanlı'dan Cumhuri...