acem2019delhi.com

Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi

Responsive image
Türkiye’de İçişleri Bakanlığının tarihinin başlangıcı olarak 1836 yılı esas alınamaz. Farklı isimler altında da olsa tüm Müslüman Türk devletlerinde ve özellikle de Osmanlı Devletinde “içişlerinin” temelleri çok eskilere uzanmaktadır. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Bu bağlamda, hâciplik ve şıhne teşkilatlarına dikkat çekilmekte, kethudâlık kavramı üzerinden Sadaret Kethudâlığı kurumu ele alınmakta ve 1836 yılında kurulan Nezâretin 1922 yılına kadar gelişimi incelenmektedir. Ayrıca eserde, içişlerine dair kurum ve kuruluşlar ile bunların işleyişine ilişkin mevzuat metinlerine de yer verilmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-17
DOSYA BOYUTU:
4,30
ISBN:
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Ahmed Akgündüz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi PDF

Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Ahmed Akgündüz. Okuyabilirsin Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...yor! Kitap Osmanlı Tarihi. Turkish Airlines, Özel Muhafaza Kabında ... Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihİ ... . 77 TL. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. DAHİLİYE NEZÂRETİ. Osmanlı Devleti'nde 1836'da kurulan ve Cumhuriyet döneminde İçişleri Bakanlığı adını alan teşkilât. Web Adresi: https://islamansiklopedisi.org.tr/dahiliye-nezareti. 10 ... "Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi" Kitabı Neşredildi! ... . Web Adresi: https://islamansiklopedisi.org.tr/dahiliye-nezareti. 100 TL. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. ...kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Önce Dahiliye Nezareti: Sadaret Kethudalığı  Tanzimattan Sonra Dahiliye Nezareti: 1836 - 1922... Türkiye'de İçişleri Bakanlığının tarihinin başlangıcı olarak 1836 yılı esas alınamaz. Alış-Veriş Listeme Ekle. Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi. Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi. https://www.limankitap.com/urun/arsiv-belgeleri-isiginda-dahiliye-nezareti-tarihi. Kolektif. Kitap Tanıtımı. Türkiye'de İçişleri Bakanlığının tarihinin başlangıcı olarak 1836 yılı esas alınamaz. Farklı isimler altında da olsa tüm Müslüman Türk devletlerinde ve özellikle de Osmanlı... 100 TL. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. ...kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Sonra Dahiliye Nezareti: 1836 - 1922  Osmanlı Devleti'nde Dahiliye Nezaretine Yardımcı Olan... İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Fiziksel Tanımlama: 784 s. : resim, tablo, belge ; 25 cm. Kurum Konusu: Dahiliye Nezareti -- Türkiye -- Tarih. ...kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. kurumu ele alınmakta ve 1836 yılında kurulan Nezâretin 1922 yılına kadar gelişimi incelenmektedir. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. ...https://www.kitapkoala.com/kitap/arsiv-belgeleri-isiginda-dahiliye-nezareti-tarihi-kolektif-3990000054891. 75 TL. İşte bu eser, tarih boy...