acem2019delhi.com

İngilizce Resimli Kelime Kartları 2 / Bitkiler Dünyası

Responsive image
Bir kelimenin anlamını sözlükten yararlanarak ya da metindeki bağlamından hareketle tahmin ederek öğrenmeye çalışmak hiç eskimeyen iki klasik öğrenme tekniğidir. Ancak bunlardan ilki bol zaman harcamayı gerektirirken ikincisinde yanlış tahminde bulunma riski her zaman vardır. Bu yüzden bir dile ait söz hazinesini (vokabüler) zenginleştirmek için dil öğretimi alanında çalışan uzmanlar her geçen gün yeni ve etkin bir teknik arayışı ile karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda bu maksatla geliştirilen önemli bir teknik tüm dünyada kabul görmüşe benzemektedir. Bu da, belirli kategorilere ait söz dağarcıklarının, onları güçlü biçimde çağrıştıracak olan resimlerle ilişkilendirilerek flaş kart (hatırlatıcı kart) formatı ile sunumu esasına dayanmaktadır. İşte, elinizdeki kelime kartları (flaş kartlar), tüm dünyada kabul gören bu tekniğe paralel olarak, İngilizce’ye ilgi duyan herkese, en temel kelime ve kavramları belirli kategoriler altında ve eğlenceli bir yöntemle sunarak öğretmeyi hedeflemektedir. Bilhassa, küçük yaştaki meraklıların onu bir oyun ve eğlence imkânına getirebilmeleri için kartlarda ayrıca numaralama da yapılmıştır. Bilimsel olarak, resim ile sözcük arasında yetişkinlere oranla çok daha hızlı ilişki kurdukları ispatlanan çocuklar için zevkli bir meşgale haline gelmesi için resimlerin olabildiğince İngilizce flaş kartlardan birkaç biçimde yararlanılabilir. Şüphesiz en etkin çalışma yöntemi, önce kartın kırmızı kenarlıklı ön yüzündeki Bitki’yi tanıyıp İngilizce karşılığını söylemeye çalışmak, şayet bu kelime bilinmiyor veya hatırlanamıyorsa o zaman kartın arkası çevrilerek ilgili kelimeyi görmek şeklindedir.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-27
DOSYA BOYUTU:
7,39
ISBN:
6059955126
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Şener Şahin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İngilizce Resimli Kelime Kartları 2 / Bitkiler Dünyası PDF

İngilizce Resimli Kelime Kartları 2 / Bitkiler Dünyası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Şener Şahin. Okuyabilirsin İngilizce Resimli Kelime Kartları 2 / Bitkiler Dünyası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...89. gelmesi için resimlerin olabildiğince İngilizce flaş kartlardan birkaç biçimde yararlanılabilir Şüphesiz en etkin ... Bitkiler Dünyası-İngilizce Resimli Kelime Kartları 2 - Şener Şahin... ... . 8.52 TL. İşte, elinizdeki kelime kartları (flaş kartlar), tüm dünyada kabul gören bu tekniğe paralel olarak, İngilizce'ye ilgi duyan herkese, en temel kelime ve kavramları belirli kategoriler altında ve... Bitkiler Dünyası-İngilizce Resimli Kelime Kartları 2. ₺6.95₺9.26. Bir kelimenin anlamını sözlükten yararlanarak ya da metindeki bağlamından hareketle tah... R_ad_r00017 ... İngilizce 02.Bitkiler Dünyası / Resimli Kelime Kartları 72-Kart | Benl ... . ₺6.95₺9.26. Bir kelimenin anlamını sözlükten yararlanarak ya da metindeki bağlamından hareketle tah... R_ad_r0001725932001. 7 TL. İşte, elinizdeki kelime kartları (flaş kartlar), tüm dünyada kabul gören bu tekniğe paralel olarak, İngilizce'ye ilgi duyan herkese, en temel kelime ve kavramları belirli kategoriler altında ve... Alış-Veriş Listeme Ekle. İngilizce Resimli Kelime Kartları 2 / Bitkiler Dünyası. çağrıştıracak olan resimlerle ilişkilendirilerek flaş kart (hatırlatıcı kart) formatı ile sunumu esasına dayanmaktadır. ...ispatlanan çocuklar için zevkli bir meşgale haline gelmesi için resimlerin olabildiğince İngilizce flaş kartlardan birkaç biçimde yararlanılabilir. Arapça Spor Hobi Resimli Kelime Kartları 11. İNGİLİZCE RESİMLİ KELİME KARTLARI- B...