acem2019delhi.com

Çocuğun Gözüyle Dünya

Responsive image
Çocuk psikolojisi ve bilişsel gelişim alanında yaptığı çalışmalarla çığır açan Piaget, insan bilgisinin gelişimini incelediği çalışmalarıyla genetik epistemolojinin kurucusu ve öncüsü olmuştur. Çocuğun çevresindeki nesnelerle kurduğu ilişkinin güdüleyici doğası, Piaget'nin deyişiyle, çocuğun kendi dışındaki gerçekliği içsel ve öznel bir dünyadan ayırma çabasıyla tanımlanır. Bu davranışsal uğraşın özünde maddesel ve somut bir evren kurma itkisinin yattığına işaret eden Piaget, insan zekasının gelişimindeki evreleri uyarlama ve uyarlanma arasındaki karşılıklı ilişkiden itibaren çözümler. Çalışmasına temel olan gelişim psikolojisi, bilişsel teori gibi kavramları bugün bağımsız birer bilimsel araştırma alanına dönüştüğü İsviçreli bilginden görkemini koruyan bir klasik.
YAYIN TARİHİ:
2019-09-09
DOSYA BOYUTU:
6,24
ISBN:
9752981852
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Jean Piaget
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Çocuğun Gözüyle Dünya PDF

Çocuğun Gözüyle Dünya harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Jean Piaget. Okuyabilirsin Çocuğun Gözüyle Dünya sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...bakmaya çalışın ki dünya daha yaşanası ve renkli bir yer olsun! Çocuğun çevresindeki nesnelerle kurduğu ilişkinin güdüleyici doğası, Piaget'nin deyişiyle, çocuğun kendi dışındaki gerçekliği içsel ve öznel bir dünyadan ayırma çabasıyla tanımlanır ... Çocuğun Gözüyle Dünya - Kitap %10 İndirimli Jean Piaget ... . Çocuğun Gözüyle Dünya Çocuk psikolojisi ve bilişsel gelişim alanında yaptığı çalışmalarla çığır açan Piaget, insan bilgisinin gelişimini incelediği çalışmalarıyla genetik epistemolojinin kurucusu ve öncüsü... Annelik Ve Çocuk Bakımı. Çocuğun Gözüyle Dünya. kurduğu ilişkinin güdüleyici doğası, Piaget'nin deyişiyle, çocuğun kendi dışındaki gerçekliği içsel ve öznel bir dünyadan ayırma çabasıyla tanımlanır. Çocuğun çevresindeki nesnelerle kurduğu ... Çocuğun Gözüyle Dünya - Jean Piaget | kitapyurdu.com ... ... Annelik Ve Çocuk Bakımı. Çocuğun Gözüyle Dünya. kurduğu ilişkinin güdüleyici doğası, Piaget'nin deyişiyle, çocuğun kendi dışındaki gerçekliği içsel ve öznel bir dünyadan ayırma çabasıyla tanımlanır. Çocuğun çevresindeki nesnelerle kurduğu ilişkinin güdüleyici doğası, Piaget'nin deyişiyle, çocuğun kendi dışındaki gerçekliği içsel ve öznel bir dünyadan ayırma çabasıyla tanımlanır....