acem2019delhi.com

Kur'an-ı Kerim ve Kitab-ı Mukaddes

Responsive image
Özellikle kıssaların nakledilişinde her iki Semavi Kitabın, zaman zaman birbirlerine ışık tutacak türden tarihi malzeme ve ipuçları sunduğuna şahit olmaktayız. Kıssa nakletmede Kitab-ı Mukaddes partikülarizasyon ve romantik öyküleme stilini benimserken, Kur'an'da bu, yeteri kadar bilgilendirme ve mesajlı en etkin biçimde sunma ilkeleri çerçevesinde gerçekleşmektedir.Bütün bunların ötesinde, gerek Kur'an, gerekse Kitab-ı Mukaddes, beşeri tecrübenin henüz tam manasıyla çözümleyemediği, ama içtenlikle hissedilebildiği, efsunkar bir anlatım üslubu kullanmada müştereklik arzetmektedirler. Bu üslubu gerçekleştiren dil yapılanmaları öylesine müessir, öylesine dokunaklıdır ki, muhatabı tarihin gizemli geçmişine doğru seyahat ettirip, orada olup bitenleri adeta kendinden geçmişcesine izleme imkanı bahşeder.
YAYIN TARİHİ:
2005-05-30
DOSYA BOYUTU:
10,92
ISBN:
9756788283
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Necdet Çağıl
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kur'an-ı Kerim ve Kitab-ı Mukaddes PDF

Kur'an-ı Kerim ve Kitab-ı Mukaddes harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Necdet Çağıl. Okuyabilirsin Kur'an-ı Kerim ve Kitab-ı Mukaddes sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...erim hakkında 100 soru. Kur'an-ı Kerim ve Kitab-ı Mukaddes ... Necdet Çağıl - Kur'an-ı Kerim ve Kitab-ı Mukaddes | Sözcü Kitabevi ... . Necdet Çağıl. Yayınevi: Araştırma Yayınları. (2 Petrus 1:20-21) Hıristiyanlık'taki Kitab-ı Mukaddes'e (Tevrât, Zebûr, İncîl) bakış İslâmiyet'teki Kur'ân'ı Kerim'e bakıştan belirgin bir şekilde farklıdır. "Kitap" ve "İncîl" anlamdaş olmaya başladılar. İnsanları karanlıklardan aydınlığa çıkarmak üzere gönderilen son ilahi kitap Kur'an-ı Kerim, bu amaçla çeşitli öğütler ve aydınlatıcı bilgiler verir. Lut Kıssası Kitab-ı Mukaddes'in de işlediği kıssalard ... Dört Kutsal Kitap: Zebur, Kitab-ı Mukaddes (İncil, Tevrat) ve... ... . Lut Kıssası Kitab-ı Mukaddes'in de işlediği kıssalardandır. 11.70 TL. İsa'nın ilahlığı, inkarnasyon, aslî günah, kefaret ve teslis konuları Kitab-ı Mukaddes ve Kilise Babalarının yaklaşımlarına dayanarak değerlendirilmektedir. Ayrıca bu bölümde, Hz. Kıssa nakletmede Kitab-ı Mukaddes partikülarizasyon ve romantik öyküleme stilini benimserken, Kur'an'da bu, yeteri kadar bilgilendirme ve mesajlı en etkin biçimde sunma ilkeleri çerçevesinde... Kıssa nakletmede Kitab-ı Mukaddes partikülarizasyon ve romantik öyküleme stilini benimserken, Kuranda bu, yeteri kadar bilgilendirme ve mesajlı en etkin biçimde sunma ilkeleri çerçevesinde... Kıssa nakletmede Kitab-ı Mukaddes partikülarizasyon ve romantik öyküleme stilini benimserken, Kur'an'da bu, yeteri kadar bilgilendirme ve mesajlı en etkin biçimde sunma ilkeleri çerçevesinde......