acem2019delhi.com

Ene Risalesinin şerhi

Responsive image
Kâinâtın zâhiren açık göründüğü halde hakìkaten kapalı olan kapıları, ancak Kur´ân-ı Hakîm´in irşâdına kulak verildiği takdirde açılabilir; lâkin o Kitâb-ı Mu´ciznümâ dahi tılsımdır. O kelâm-ı İlâhî´nin mühim tılsımlarını izn-i İlâhî ile Risâle-i Nur halletmiştir. Bilhassa 30. Söz olan iki "Maksat"tan ibâret "Ene ve Zerre Risâlesi", 23. Lem´a olan "Tabiat Risâlesi", 10. Söz olan "Haşir Risâlesi" gibi mühim eserlerde bu müşkillerin halledildiğini görmek mümkündür.İşte o anahtar eserlerden birisi de "30. Söz´ün Birinci Maksadı" olan "Ene Risâlesi"dir. Bu eser, kâinat kitâbının bir elifi hükmünde olan "ene"yi tahlîl ediyor.Birinci Maksad´da, kitâb-ı kâinatın bir elifi hükmünde olan enenin hem mâhiyyetini beyân etmekle, insân tılsımını açıyor. Yani "İnsân nedir, nereden gelmiş, nereye gidiyor, ne için gelmiş, , niçin durmuyor?" suallerini hallediyor.
YAYIN TARİHİ:
2007-06-01
DOSYA BOYUTU:
5,19
ISBN:
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Bediüzzaman Said Nursi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ene Risalesinin şerhi PDF

Ene Risalesinin şerhi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Bediüzzaman Said Nursi. Okuyabilirsin Ene Risalesinin şerhi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...aşlayan faaliyet, bilahare... 9786054285266 ... Ene Risalesi'nin Şerhi Satın Al | OdaKitap.com ... . 463600. Ene Risalesi'nin Şerhi Keşfü'l-Envar Külliyatı. Tahşiye Yayınları. On Birinci Söz'ün Şerhi. Bediüzzaman Said Nursi. Ene Risalesi'nin Şerhi - Bediüzzaman Said Nursi hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Risale-i Nurlar ucu bucağı, eni boyu ve derinliği görünmeyen bir marifet ve hakikat deryasıdır. Risalelerdeki hakikatleri tam olarak anlam ... Ene Risâlesi'nin Şerhi - Online Satış | Semendel Yayınları ... . Risalelerdeki hakikatleri tam olarak anlamamış olan kimseler şerh ve izah yapmamalıdırlar. Ene Risalesi'nin ŞerhiKeşfü'l-Envar Külliyatı. Yazar: Bediüzzaman Said Nursi Yayınevi: Tahşiye Yayınları. Kitap Hakkında. Ene Risalesi'nin Şerhi Keşfü'l-Envar Külliyatı. Nübüvvet ve felsefe cereyanları karşısında hangi tercihi yapmalı? Ene, ruh, cüz'-i ihtiyarî, esmâ ve sıfât-ı İlâhiyye gibi tabirlerin açıklanması. Yirmi Altıncı Söz Kader Risalesi. Ene Risalesi'nin ŞerhiKeşfü'l-Envar Külliyatı. Bediüzzaman Said Nursi Tahşiye Yayınları. 9786054285266. 432428. Ene Risalesi'nin Şerhi Keşfü'l-Envar Külliyatı. Ene Risalesi'nin Şerhi. Tahşiye Yayınları. Stokta yok. ...ismini vermiş olan Zerrûk'un aynı zamanda tasavvufî yorumlar da içeren şerhi eserin en yaygın ve muteber şerhlerinden biridir. Hattâb'ın Taḥrîrü'l-maḳāle fî şerḥi Neẓâʾiri'r-Risâle adlı şerhi (nşr. Bediüzzaman Said Nursi. Kâinâtın zâhiren açık göründüğü halde hakìkaten kapalı olan kapıları, ancak Kur´ân-ı Hakîm´in irşâdına kulak verildiği takdirde açılabilir; lâkin o Kitâb-ı Mu´ciznümâ dahi tılsımdır. 17.25 TL. Söz olan "Haşir Risâlesi" gibi mühim eserlerde bu müşkillerin halledildiğini görmek mümkündür. İşte o anahtar eserlerden birisi de "30. Söz´ün Birinci Maksadı" olan "Ene Risâlesi"dir. Bütün peygamberlerin ve münzel kitapların en hakîkî dâvâsı, tevhîdden sonra haşir üzerinde temerküz etmektedir. Arabî İşârâtü'l-İ'câz Meâl ve Şerhi 7. Risale i Nur Şerhi. ENE RİSALESİNİN ŞERHİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Bediüzzaman Said NURSÎ kitapları ve Semendel Yayınları baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da....