acem2019delhi.com

Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele

Responsive image
Tony Cliff’in Troçki biyografisinin 3. Cildi “Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi”ni anlatıyor.Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Lenin’le birlikte Bolşevik Partisi’nin, hükümetin ve Komünist Enternasyonal’in lideriydi. 1927 sonunda Troçki partiden ihraç edildi, önce SSCB’nin uzak doğusundaki Alma Ata’ya sürüldü; sonra da sınır dışı edildi. 1927’den 1940’da suikast sonucu katledilinceye kadar izole bir hayat yaşadı ve bütün dünyada sınırlı sayıda yandaşlarından oluşan gruplara liderlik etti.Bu kitap iki dönem arasında kalan 1923-27 yıllarını kapsıyor. Bu dönemde onu, yükselmekte olan Stalinist bürokrasiye karşı muhalefet yürütürken görüyoruz.Birçokları ya teslim olur ya da kenara çekilirken Troçki, tüm taviz ve yalpalamalarına rağmen Stalinist gericiliğe karşı mücadelesini sürdürdü. Mücadelesinden vazgeçirmek için yapılan tüm fiziksel ve psikolojik baskılara inatla direnmesi onun çok büyük tarihsel başarısıdır.Troçki 1927’ye gelindiğinde artık Stalin’in suçlarının tüm vahametini kavramıştı. Zinoviev ve Kamenev’le kurduğu blok parçalandığında Stalin için “devrimin mezar kazıcısı” diyecekti. Bu dönemden sonra Stalinist bürokrasi ile tam bir uzlaşmazlık içinde olacaktı.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-10
DOSYA BOYUTU:
6,64
ISBN:
9758442164
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Tony Cliff
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele PDF

Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Tony Cliff. Okuyabilirsin Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor ... Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele - Tony... ... .Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. 4.28 €. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Tony Cliff tarafından yazılan ve MARX21 YAYINLARI tarafından piyasaya sürülen Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele için diğer detayları da yukarıdaki linkte bulabilirsiniz. 15.74 TL. Tony Cliff'in Troçki biyografi ... Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele... ... . 15.74 TL. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele Marx21 Yayınları. Gittigidiyor'da 50 TL'ye varan Garanti Bonus Puan. Ücretsiz Kargo. 18.52 TL. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. 15.37 TL. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Tony Cliff. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Ürün Bilgisi. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. C...